“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida “Ziyolilar bog‘i”da ko‘chat ekish marafoniga start beriladi.
Jizzax shahrida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida Jizzax Politexnika instituti “Ziyolilar bog‘i” da boshlangan ko‘chat ekish marosimi yurtimizdagi barcha oliy va kasbiy ta’lim muassasalarida davom etdi. Ushbu marafonda Jizzax davlat pedagogika universiteti jamoasi, volontyor talabalari ham faol ishtirok etishdi.
«Yashil makon» marafoni doirasida Jizzax davlat pedagogika universitetining Sirtqi bo‘lim hududiga 500 tupdan ziyod mevali va manzarali ko‘chatlar ekildi.

В рамках общенационального проекта «Яшил макон» в «Зиёлилар боги» дается старт марафону по посадке саженцев.
Церемония посадки саженцев, начавшаяся в «Зиёлилар боги» Джизакского политехнического института в городе Джизак в рамках общенационального проекта «Яшил макон», продолжилась во всех высших и профессиональных учебных заведениях нашей страны.
В этом марафоне активное участие также приняли коллектив Джизакского государственного педагогического университета и студенты-волонтёры.
В рамках марафона «Яшил макон» на территории заочного отделения Джизакского государственного педагогического университета высажено более 500 саженцев фруктовых и декоративных деревьев.