TTJda “Milliy qadriyatlar sayli” o‘tkazildi.
Dastlab talaba yoshlar, xalqimizning asrlar davomida shakllangan o‘ziga xos va mos bo‘lgan urf-odatlari, madaniyati, milliy o‘yinlarini namoyon etishdi.
– Bugungi sayl, talablik yillarimizni eslatib yubordi, milliy qadriyatlarimizga asoslangan xalq o‘yinlari, turli badiiy dasturlarni tomosha qilish bilan birga jarayonda ishtirok ham etdik. Ruhlandik, zavqlandik, – deydi universitet rektori Shavkat Sharipov – Milliy qadriyatlarimiz, an’analarimiz farzandlarimiz, yoshlarimizning to‘g‘ri tarbiya topishiga, jismonan sog‘lom bo‘lib ulg‘ayishiga, ma’nan yetuk bo‘lishiga xizmat qiladi.
Sayilda talabalari tomonidan tayyorlangan turli dasturlar barchaga manzur bo‘ldi. Ayniqsa, arqon tortish, tosh ko‘tarish, besh tosh, chillak o‘yinlari, kelin salom, baxshi termalari, laparlar, sayil mehmonlariga o‘zgacha kayfiyat ulashdi.  Bir so‘z bilan aytganda, “Milliy qadriyatlar sayli”barchaga xushnudlik ulashdi.

A “National Values ​​Festival” was held at the student dormitory.
At first, the students demonstrated the unique and appropriate traditions, culture, and national games of our people, which have been formed over the centuries.
– Today’s celebration reminded us of our student years, we watched folk games based on our national values, various artistic programs, and also participated in the process. We were inspired and had fun, – says the rector of the university, Shavkat Sharipov. – Our national values, traditions serve to ensure that our children and youth receive the right upbringing, grow up physically healthy, and become spiritually mature.
The various programs prepared by the students at the festival were enjoyed by everyone. In particular, tug-of-war, rock-lifting, five-stone, chillak games, bride’s greeting, bakhshi termari, lapars, brought a special mood to the guests of the festival. In a word, the “National Values ​​Festival” brought joy to everyone.