Talabalar tomonidan sodir etilayotgan jinoyatlar hamda ma’muriy huquqbuzarliklarga qarshi kurashish mavzusida hisobot yig‘ilishi o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari tomonidan 2023-yil hamda 2024-yil 12 oyi davomida sodir etilgan jinoyatlar hamda ma’muriy huquqbuzarliklar yuzasidan o‘tkazilgan yig‘ilishda Hozirgi kunda universitet talabalari va universitet o‘qituvchilari o‘rtasida plastik to‘lovlari, onlayn savdo, onlayn pul ko‘paytirish bo‘yicha murojaatlar soni keskin ortib borayotganligi , universitet dekan o‘rinbosarlari, tyutorlari, va talabalari ishtirokida Viloyat IIBning Kiberxavfsizlik bo‘limi bilan hamkorlikda yig‘ilish va uchrashuvlarini muntazam tashkil etish, ijarada yashovchi talabalarni turar joylarini o‘rganish, talabalar o‘rtasida taqiqlangan diniy adabiyotlaridan foydalanish, ularni saqlash, targ‘ib qilish bo‘yicha holatlar ko‘p uchrayotganligi sababli, Viloyat IIBning Terrorizmga qarshi kurashish bo‘limi xodimlari hamda diniy qo‘mita vakillari bilan hamkorlikda targ‘ibot ishlarini kuchaytirish masalalari muhokama etildi.
Yig‘ilishda Jizzax viloyati IIB JXX XPB profilaktika katta inspektori mayor T.Qo‘ziyevning hisoboti tinglandi. Yig‘ilish so‘ngida tegishli mas’ullar mavzu yuzasidan o‘z fikr mulohazalarini bildirishdi.

A report meeting was held on the topic of combating crimes and administrative offenses committed by students.
At the meeting held by students of Jizzakh State Pedagogical University on crimes and administrative offenses committed during the 12 months of 2023 and 2024, the following issues were discussed: the sharp increase in the number of applications for plastic payments, online trading, online money laundering among university students and university teachers, regular organization of meetings and meetings with the Cybersecurity Department of the Regional Department of Internal Affairs with the participation of deputy deans, tutors, and students of the university, studying the housing of students living in rented accommodation, frequent cases of use, storage, and promotion of prohibited religious literature among students, strengthening propaganda work in cooperation with employees of the Anti-Terrorism Department of the Regional Department of Internal Affairs and representatives of the religious committee
The meeting heard a report from Major T. Koziyev, Senior Inspector of Prevention of the Jizzakh Regional Department of Internal Affairs. At the end of the meeting, relevant officials expressed their opinions on the topic.