Talabalar tomonidan sodir etilayotgan jinoyatlar hamda ma’muriy huquqbuzarliklarga qarshi kurashish mavzusida hisobot yig‘ilishi o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari tomonidan 2023-yil hamda 2024-yil 12 oyi davomida sodir etilgan jinoyatlar hamda ma’muriy huquqbuzarliklar yuzasidan o‘tkazilgan yig‘ilishda Hozirgi kunda universitet talabalari va universitet o‘qituvchilari o‘rtasida plastik to‘lovlari, onlayn savdo, onlayn pul ko‘paytirish bo‘yicha murojaatlar soni keskin ortib borayotganligi , universitet dekan o‘rinbosarlari, tyutorlari, va talabalari ishtirokida Viloyat IIBning Kiberxavfsizlik bo‘limi bilan hamkorlikda yig‘ilish va uchrashuvlarini muntazam tashkil etish, ijarada yashovchi talabalarni turar joylarini o‘rganish, talabalar o‘rtasida taqiqlangan diniy adabiyotlaridan foydalanish, ularni saqlash, targ‘ib qilish bo‘yicha holatlar ko‘p uchrayotganligi sababli, Viloyat IIBning Terrorizmga qarshi kurashish bo‘limi xodimlari hamda diniy qo‘mita vakillari bilan hamkorlikda targ‘ibot ishlarini kuchaytirish masalalari muhokama etildi.
Yig‘ilishda Jizzax viloyati IIB JXX XPB profilaktika katta inspektori mayor T.Qo‘ziyevning hisoboti tinglandi. Yig‘ilish so‘ngida tegishli mas’ullar mavzu yuzasidan o‘z fikr mulohazalarini bildirishdi.

Состоялось отчетное собрание на тему борьбы с преступлениями и административными правонарушениями, совершаемыми студентами.
На совещании, проведенном по поводу преступлений и административных правонарушений, совершенных студентами Джизакского государственного педагогического университета в течение 2023 года и 12 месяцев 2024 года, обсуждались вопросы резкого увеличения количества обращений среди студентов и преподавателей университета касательно пластиковых платежей, онлайн-торговли и онлайн-заработка. Было решено регулярно организовывать встречи и собрания с участием заместителей деканов, тьюторов и студентов университета в сотрудничестве с Отделом кибербезопасности Областного УВД. Также обсуждались вопросы изучения мест проживания студентов, снимающих жилье, и участившиеся случаи использования, хранения и пропаганды запрещенной религиозной литературы среди студентов. В связи с этим было принято решение усилить пропагандистскую работу в сотрудничестве с сотрудниками Отдела по борьбе с терроризмом Областного УВД и представителями религиозного комитета.
На совещании заслушан отчет старшего инспектора профилактики ОПБ УВД Джизакской области майора Т.Кузиева. В завершение совещания соответствующие ответственные лица высказали свои мнения по теме.