Bugun Jizzax davlat pedagogika universiteti axborot-resurs markazida ommaviy axborot vositalari vakillari va blogerlar uchun navbatdagi press-tur tashkil etildi.
Ishtirokchilar dastlab universitetining 50 yilligi munosabati bilan tashkil etilgan “Universitet tarixi” muzeyi faoliyati bilan tanishishdi.Muzey rahbari Baxtigul Ergasheva jurnalist va blogerlarga muzeyning tashkil etilishi tarixi va u yerdagi tarixiy eksponatlar haqida gapirib berdi.
Shundan so‘ng mehmonlar axborot-resurs markazida tashkil etilgan Besh tashabbus xonasiga tashrif buyurishdi. Bu yerda ular mutaxassislardan Zakovatchi talabalar va kibersportga qiziquvchi yoshlar uchun yaratilgan sharoitlarni ko‘zdan kechirishdi.
Keyingi manzil axborot-resurs markazining yangi ta’mirlangan 3 qavat “Innovatsion axborot xizmatlari“ ko‘rsatish zaliga  bo‘lib, ishtirokchilar  yangi kelgan adabiyotlar, professor-o‘qituvchilar tomonidan tayyorlangan monografiyalar, o‘quv qo‘llanmalar, darsliklar va talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirildi.

В центр информационных ресурсов ДжГПУ был организован пресс-тур.
Сегодня в центр информационных ресурсов Джизакского государственного педагогического университета был организован очередной пресс-тур для представителей средств массовой информации и блогеров.
Участники ознакомились с деятельностью музея «История университета,» созданного в связи с 50-летием университета. Руководитель музея Бахтигул Эргашева рассказала журналистам и блогерам об истории создания музея и исторических экспонатах.
Затем гости посетили комнату Пяти инициатив, созданную в информационно-ресурсном центре. Здесь они ознакомились с условиями, созданными для студентов-интеллектуалов и молодежи, интересующейся киберспортом.
Следующим пунктом посещения стал вновь отремонтированный 3-этажный зал «Инновационно-информационных услуг» информационно-ресурсного центра, где участники были ознакомлены с новой литературой, монографиями, учебными пособиями, учебниками, созданными для студентов.
В ходе мероприятия директор ЦИР Робия Ишназарова представила информацию о библиотечном фонде, работе, проделанной в 2024 году, деятельности студенческих общежитий и библиотек, действующих на факультетах университета.