JDPUda Ta’lim sohasidagi tadqiqotlar va innovatsiyalar bo‘yicha 2-ichi O‘zbekiston – Ozarbayjon Akademik Forumi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 27 Dekabr kuni “Madaniy meros va uning ta’limga ta’siri” mavzusida Ta’lim sohasidagi tadqiqotlar va innovatsiyalar bo‘yicha 2-ichi O‘zbekiston – Ozarbayjon Akademik Forumi bo‘lib o‘tdi.
Ta’lim sohasida tadqiqotlar va innovatsiyalar bo‘yicha 2-ichi O‘zbekiston-Ozarbayjon akademik forumi onlayn shaklda bo‘lib o‘tdi. Ikkala davlatdan 20 ta universitetdan mutaxassis olimlar taqdimoti bilan qatnashgan tadbirga Jizzax davlat pedagogika universiteti mezbonlik qildi. Forumni Silk Road Research Academy asoschisi, professor Azamat Akbarov ochib berdi. Kirish qismini Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Sharipov Kongratbay Avezimbetovich, JSPU rektori Sharipov Shavkat davom ettirdi.
Ular tashkil etilgan forumning ahamiyati undan kutilayotgan natijalar xususida to‘xtaldi. Ta’kidlash joizki, Forumdagi taqdimotlar o‘zbek, ozarbayjon, rus va ingliz tillarida taqdim etildi. Forumning maqsadi esa Xalqaro almashinuvni oshirish va rivojlantirish, Madaniyatlararo muloqotni kuchaytirish, Fanlararo loyihalarni rag‘batlantirish, Yangi bilimlarni yaratish va almashish, Hamkorlikda maqola yozish va loyihalar tayyorlashdan iborat. Forum kun davomida sessiyalarda o‘z ishini davom ettirdi.

The 2nd Uzbekistan-Azerbaijan Academic Forum on Research and Innovation in Education was held at JSPU.
The 2nd Uzbekistan-Azerbaijan Academic Forum on Research and Innovation in Education was held on December 27 at Jizzakh State Pedagogical University on the topic “Cultural Heritage and its Impact on Education”.
The 2nd Uzbekistan-Azerbaijan Academic Forum on Research and Innovation in Education was held online. The event, which was attended by 20 expert scientists from both countries with presentations, was hosted by Jizzakh State Pedagogical University. The forum was opened by the founder of the Silk Road Research Academy, Professor Azamat Akbarov. The introductory part was continued by the Minister of Higher Education, Science and Innovations Sharipov Kongratbay Avezimbetovich, and the rector of JSPU Sharipov Shavkat.
They focused on the importance of the forum, its expected results. It is worth noting that the presentations at the Forum were presented in Uzbek, Azerbaijani, Russian and English. The goal of the Forum is to increase and develop international exchange, strengthen intercultural dialogue, stimulate interdisciplinary projects, create and share new knowledge, and write articles and prepare projects in collaboration. The Forum continued its work in sessions throughout the day.