JDPU Sirtqi bo‘limida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
JDPU Sirtqi bo‘lim boshlig‘i, dekan o‘rinbosarlari, kafedra mudirlari va uslubchilar bilan Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i A.Umrzoqov boshchiligida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda 2024-yil davomida Sirtqi bo‘limda korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha qilingan ishlar bo‘yicha qisqacha to‘xtalib o‘tildi, shuningdek, 2025-yil davomida bir qancha muhim ishlarni amalga oshirishimiz kerakligi, jumladan, Ishga qabul qilinayotganida manfaatlar to‘qnashuvi mavjudligi/mavjud emasligi to‘g‘risidagi arizani elektron va qog‘oz ko‘rinishida olish, tahlil qilish, manfaatlar to‘qnashuvi mavjud bo‘lgan taqdirda o‘rnatilgan tartibda choralar ko‘rish, manfaatlar to‘qnashuvi kelib chiqishining oldini olish lozimligi, bo‘limga kelib tushgan korrupsiyaga oid murojaatlar bo‘yicha zudlik bilan mas’ul xodimlarga xabar berish tizimini ishlab chiqish, korrupsion xavf-xatarlarni baholashda ishtirok etish va boshqa bir qancha masalalar aytib o‘tildi.

A meeting was held at the JSPU Correspondence Department.
A meeting was held with the head of the Correspondence Department of JSPU, deputy deans, heads of departments and methodologists, headed by the head of the Anti-Corruption “Compliance Control” system management department, A. Umrzakov.
The meeting briefly discussed the work done to combat corruption in the Correspondence Department during 2024, and also noted that we need to carry out a number of important tasks during 2025, including receiving and analyzing applications for the presence/absence of a conflict of interest during employment in electronic and paper form, taking measures in the established manner in the event of a conflict of interest, preventing the emergence of a conflict of interest, developing a system for promptly reporting corruption-related complaints received by the department to responsible employees, participating in corruption risk assessments, and a number of other issues.