JDPU rahbariyati tomonidan bolalarga yangi yil sovg‘alari ulashildi.
Har bir bayram bolalar bilan go‘zal. Ayniqsa, ular yangi yil bayramlarini sabrsizlik bilan kutmoqdalar, bu ularga pok orzu-umidlar, muhabbat va g‘amxo‘rlik, shuningdek, yangi ufqlar olib keladi.
Yangi yil arafasida mamlakat bo‘ylab ko‘tarinki kayfiyatda turli tadbirlar o‘tkazilmoqda. Bu bayramlar, ayniqsa, bolalarga alohida zavq bag‘ishlaydi.
Bugun universitet rahbariyati va kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan universitetda faoliyat yuritayotgan bir guruh xodimlar, professor-o‘qituvchilar hamda ularning farzandlariga bayram sovg‘alari topshirildi.
Universitet rektori va boshqa mutasaddilar ishtirokida o‘tkazilgan hayajonli tadbir archa atrofida yig‘ilgan bolalar va ularning ota-onalariga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi. Bolalar bunday e’tibordan juda xursand bo‘lishdi va o‘z minnatdorchiligini bildirishdi.

Руководство ДжГПУ вручило детям новогодние подарки
Каждый праздник прекрасен с детьми. Особенно они с нетерпением ждут новогодних торжеств, которые принесут им чистые мечты и надежды, любовь и заботу, а также новые горизонты.
В преддверии Нового года по всей стране проходят различные мероприятия в приподнятом настроении. Эти празднества доставляют особое удовольствие, в особенности детям.
Сегодня руководство университета и профсоюзный комитет вручили праздничные подарки группе сотрудников, профессоров и преподавателей, работающих в вузе, а также их детям.
Состоявшееся с участием ректора университета и других ответственных лиц мероприятие, насыщенное волнующими моментами, подарило приподнятое настроение собравшимся вокруг елки детям и их родителям. Дети очень обрадовались такому вниманию и выразили свою благодарность.