JDPUda “Tillarni o‘qitishda zamonaviy paradigmalar” mavzusida Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
«Maktabgacha va boshlang‘ich ta’limda xorijiy til» kafedrasi tomonidan tashkil etilgan xalqaro konferensiyada yurtimizdagi bir qator OTMlaridan professorlar va xorijlik olimlar ishtirok etishdi.
Xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda a chet til orqali ta’lim-tarbiya berish jarayoni o‘qitish metodikasi va innovatsiyalar, an’analar, o‘qituvchi chet tili darsini o‘qitish metodidan to‘g‘ri foydalanish orqaligina darsni to‘g‘ri tashkil qilishi mumkinligi haqida so‘z bordi.
Shuningdek, chet tilini o‘qitish metodikasi, chet tili darslarining ta’lim me’yorlarini o‘quvchilarga darsda va darsdan tashqari mustaqil ta’lim materiallarni qanday o‘tkazishni belgilab berishi, hozirgi kunda ingliz tilini o‘rganishda turli darajadagi muloqot qobiliyatlarini rivojlantirish juda muhim ahamiyatga ega ekanligi muhokama qilindi.
Kunning ikkinchi yarmida konferensiya Ta’limda xalqaro tajribalar va rivojlanish istiqbollari. Maktab va maktabgacha ta’limda ingliz tilini o‘rgatishning dolzarb muammolari va rivojlantirish tendensiyalari, Filologik tadqiqotlar: til, adabiyot, ta’lim mavzularidagi shu’balarga bo‘lingan holda davom ettirildi.

An International Scientific and Practical Conference on the topic “Modern Paradigms in Language Teaching” was held at JSPU.
Professors and foreign scientists from a number of universities in our country participated in the international conference organized by the Department of “Foreign Languages ​​in Preschool and Primary Education”.
The international scientific and practical conference discussed the process of teaching and educating through a foreign language, and how the teacher can organize the lesson correctly only through the correct use of teaching methods and innovations, traditions, and the method of teaching a foreign language lesson.
Also, the methods of teaching foreign languages, educational standards for foreign language classes, methods of transmitting independent educational materials to students in and out of classes were discussed, and that it is currently very important to develop different levels of communication skills when studying English.
In the afternoon, the conference continued with sections on International Experiences and Development Prospects in Education, Current Problems and Development Trends in Teaching English in School and Preschool Education, and Philological Studies: Language, Literature, and Education.