JDPUda “Tillarni o‘qitishda zamonaviy paradigmalar” mavzusida Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
«Maktabgacha va boshlang‘ich ta’limda xorijiy til» kafedrasi tomonidan tashkil etilgan xalqaro konferensiyada yurtimizdagi bir qator OTMlaridan professorlar va xorijlik olimlar ishtirok etishdi.
Xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda a chet til orqali ta’lim-tarbiya berish jarayoni o‘qitish metodikasi va innovatsiyalar, an’analar, o‘qituvchi chet tili darsini o‘qitish metodidan to‘g‘ri foydalanish orqaligina darsni to‘g‘ri tashkil qilishi mumkinligi haqida so‘z bordi.
Shuningdek, chet tilini o‘qitish metodikasi, chet tili darslarining ta’lim me’yorlarini o‘quvchilarga darsda va darsdan tashqari mustaqil ta’lim materiallarni qanday o‘tkazishni belgilab berishi, hozirgi kunda ingliz tilini o‘rganishda turli darajadagi muloqot qobiliyatlarini rivojlantirish juda muhim ahamiyatga ega ekanligi muhokama qilindi.
Kunning ikkinchi yarmida konferensiya Ta’limda xalqaro tajribalar va rivojlanish istiqbollari. Maktab va maktabgacha ta’limda ingliz tilini o‘rgatishning dolzarb muammolari va rivojlantirish tendensiyalari, Filologik tadqiqotlar: til, adabiyot, ta’lim mavzularidagi shu’balarga bo‘lingan holda davom ettirildi.

В ДжГПУ прошла международная научно-практическая конференция на тему «Современные парадигмы преподавания языка».
На международной конференции, организованной кафедрой «Иностранный язык в дошкольном и начальном образовании» приняли участие профессора ряда вузов нашей страны и зарубежные ученые.На международной научно-практической конференции говорилось, что учебный процесс основан на методах обучения и инновациях, традициях, что правильно организовать урок учитель может только правильно используя методику преподавания урока иностранного языка.
Также, обсуждались методика преподавания иностранного языка, образовательные стандарты занятий иностранным языком, способы передачи самостоятельных учебных материалов учащимся на занятиях и вне занятий, что в настоящее время очень важно развивать разные уровни коммуникативных навыков при изучении английского языка.
Во второй половине дня конференция была продолжена в разделах по темам «Международный опыт и перспективы развития образования», «Современные проблемы и тенденции развития преподавания английского языка в школьном и дошкольном образовании», «Филологические исследования: язык, литература, образование».