«Psixolog – qalb shifokori»
Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida bo‘lib o‘tgan tadbir oliygohning «Umumiy psixologiya» kafedrasi tomonidan tashkil etildi. Tadbirga taklif etilgan mehmonlar dastavval madaniyat saroyi kirish eshigi yonida tashkil etilgan kayfiyat burchagiga tilak va istaklarini yozib qoldirishdi.
«Xalqaro psixologlar kuni» munosabati bilan tashkil etilgan tadbirni Universitet Yoshlar masalasi va ma’naviy-ma’rifiy ishlari bo‘yicha prorektori S.Nazarqosimov ochib berdi. Sana munosabati bilan Pedagogika fakultetida Psixologiya kafedrasi tomonidan bayram tadbiri o‘tkazildi. Tadbirda mavzu doirasida ma’ruzalar tinglandi.Unda psixologiyaning bugungi kunda inson hayotidagi o‘rniga alohida e’tibor qaratildi.
Bayram tadbirida universitetning “Pedagogika va psixologiya” fakulteti talabalari faol ishtirok etdi. Ular turli xil psixologik metodlar, savol – javoblar,  sahna ko‘rinishlari raqs va qo‘shiqlar orqali inson miyasi yashiradigan bilimlarning kichik bir qismini namoyon qilishdi. Tadbirda talabalar tomonidan aholi o‘rtasida o‘tkazilgan psixologik savol-javoblar natijalari ham taqdim etildi. Shuningdek, jarayonda zaldagi tomoshabinlar bilan birgalikda “Ranglar metodikasi”, “Tafakkur metodikasi” yo‘nalishida turli xil psixologik treninglar o‘tkazildi. Tadbir so‘ngida faol qatnashgan talabalar va ishtirokchilar taqdirlanishdi.

«Психолог – целитель душ»
Мероприятие, проведенное во Дворце культуры Джизакского государственного педагогического университета, было организовано кафедрой «Общая психология» университета. Приглашенные на мероприятие гости сначала записали свои пожелания и пожелания в уголке настроения, установленном возле входа во Дворец культуры.
Мероприятие, организованное в связи с «Международным днем ​​психологов», открыл проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе университета С.Назаркасымов. В связи с этой датой на педагогическом факультете кафедрой психологии состоялось праздничное мероприятие. На мероприятии были прослушаны лекции по данной теме. Особое внимание было уделено месту психологии в жизни человека сегодня.
Студенты факультета «Педагогики и психологии» университета приняли активное участие в праздничном мероприятии. Они показали малую часть знаний, которые скрывает человеческий мозг посредством различных психологических методов, вопросов и ответов, сценических представлений, танцев и песен. На мероприятии также были представлены результаты психологической сессии вопросов и ответов, проведенной студентами среди населения. Также в ходе процесса совместно со зрителями в зале проводились различные психологические тренинги по направлению «Цветовая методика», «Методология мышления». В завершение мероприятия активно участвующие студенты и участники были награждены.