«Psixolog – qalb shifokori»
Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida bo‘lib o‘tgan tadbir oliygohning «Umumiy psixologiya» kafedrasi tomonidan tashkil etildi. Tadbirga taklif etilgan mehmonlar dastavval madaniyat saroyi kirish eshigi yonida tashkil etilgan kayfiyat burchagiga tilak va istaklarini yozib qoldirishdi.
«Xalqaro psixologlar kuni» munosabati bilan tashkil etilgan tadbirni Universitet Yoshlar masalasi va ma’naviy-ma’rifiy ishlari bo‘yicha prorektori S.Nazarqosimov ochib berdi. Sana munosabati bilan Pedagogika fakultetida Psixologiya kafedrasi tomonidan bayram tadbiri o‘tkazildi. Tadbirda mavzu doirasida ma’ruzalar tinglandi.Unda psixologiyaning bugungi kunda inson hayotidagi o‘rniga alohida e’tibor qaratildi.
Bayram tadbirida universitetning “Pedagogika va psixologiya” fakulteti talabalari faol ishtirok etdi. Ular turli xil psixologik metodlar, savol – javoblar,  sahna ko‘rinishlari raqs va qo‘shiqlar orqali inson miyasi yashiradigan bilimlarning kichik bir qismini namoyon qilishdi. Tadbirda talabalar tomonidan aholi o‘rtasida o‘tkazilgan psixologik savol-javoblar natijalari ham taqdim etildi. Shuningdek, jarayonda zaldagi tomoshabinlar bilan birgalikda “Ranglar metodikasi”, “Tafakkur metodikasi” yo‘nalishida turli xil psixologik treninglar o‘tkazildi. Tadbir so‘ngida faol qatnashgan talabalar va ishtirokchilar taqdirlanishdi.

“Psychologist – a doctor of the soul”
The event, which took place at the Palace of Culture of Jizzakh State Pedagogical University, was organized by the university’s Department of “General Psychology”. Guests invited to the event first wrote their wishes and wishes in the mood corner set up near the entrance to the Palace of Culture.
The event organized on the occasion of the “International Psychologists’ Day” was opened by S. Nazarqosimov, the Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs of the University. On the occasion of the date, a festive event was held by the Department of Psychology at the Faculty of Pedagogy. Lectures were heard at the event within the framework of the topic. Special attention was paid to the place of psychology in human life today.
Students of the university’s Faculty of Pedagogy and Psychology actively participated in the festive event. They demonstrated a small part of the knowledge hidden in the human brain through various psychological methods, questions and answers, stage performances, dances and songs. The results of psychological questions and answers conducted by students among the population were also presented at the event. Also, during the event, various psychological trainings were held in the areas of “Color Methodology” and “Thinking Methodology” together with the audience in the hall. At the end of the event, students and participants who actively participated were awarded.