Yakuniy davlat attestatsiyasini o‘tkazish tartibi to‘g‘risida yig‘ilish o‘tkazildi
Jizzax davlat pedagogika universiteti Ta’lim sifatini nazorat qilish hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Kompleans nazorat” tizimini boshqarish bo‘limlar tomonidan 2023-2024 (qishki) qabul bo‘yicha magistratura mutaxassisliklari va maktabgacha ta’lim (kechki) yo‘nalishlarda o‘tkaziladigan Yakuniy davlat attestatsiyasi komissiyalarining tayyorgarlik darajasi, komissiya raislari va a’zolarining vazifalari, bitiruvchilarga qo‘yilayotgan talablar, tartib-intizom to‘g‘risida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda YDA o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi nizom talablari asosida jarayonni tashkil qilish, yig‘ish davomida ta’kidlandi. Yada raislari va komissiya a’zolari bitiruvchining bilim malaka va ko‘nikma darajasining DTS talablariga muvofiq kelishini kompleks baholash vazifalari ta’kidlandi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish “Kompleans nazorat” tizimini boshqarish bo‘lim boshlig‘i A.Umurzoqov tomonidan yakuniy davlat attestatsiya sinovlarida bitiruvchilarni adolatli va xolis baholash, jarayonda korrupsion holatlarga yo‘l qo‘ymasligini ta’kidlab o‘tdi.