Talabalar uchun yana bir qulaylik: JDPUda talabalar uchun yana bir bino foydalanishga topshirildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida  yangi  TTJning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Talabalar 600 o‘rinli yangi TTJga joylashdilar.
Yoshlarning oliy ta’lim bilan qamrovi oshib borishi bilan bir qatorda, yotoqxonalarga bo‘lgan ehtiyoj ham ortib bormoqda. Jizzax davlat  pedagogika universitetida 600 o‘ringa mo‘ljallangan yangi 4-talabalar turar joyi foydalanishga topshirildi. Talabalar turar joyining qurilish ishlari  DXSH asosida o‘tkazildi. Obyektini qurilish, loyihalashtirish, rekonstruksiya qilish, jihozlash va faoliyatini yo‘lga qo‘yish uchun loyihaning umumiy qiymati 37 009 660 000 (o‘ttiz yetti milliard to‘qqiz million olti yuz oltmish million) so‘mni tashkil etdi. Tadbirkor o‘z mablag‘lari hisobidan 19 009 660 000 (o‘n to‘qqiz milliard to‘qqiz million olti yuz oltmish ming ) so‘m sarmoya kiritgan.
Universitet tasarrufidagi talabalar turar joylari soni bugun 3 taga yetkazildi.    Yangi bino 7 qavatdan iborat Lift mavjud. Talabalar uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Zamonaviy loyiha asosida qad rostlagan talabalar turar joyida talabalarning ovqatlanishi uchun zamonaviy oshxona, darsliklar, badiiy va ilmiy, ma’rifiy adabiyotlar bilan boyitilgan ma’naviyat xonasi, zakovatchilar xonasi, talabalarning axborot kommunikatsiya texnologiyalari bo‘yicha bilim va malakalarini oshirishlari uchun eng zamonaviy turdagi kompyuterlar bilan jihozlangan xona, kir yuvish va yuvinish xonalari mavjud.
Talabalar turar joyining ochilish marosimida so‘zga chiqqanlar bugungi yoshlarga berilayotgan yaratilayotgan imkoniyatlar va mana shunday talabalar turar joylarining topshirilishi universitet talabalari uchun haqiqiy bayram bo‘lganini ta’kidlashdi. Albatta, bu kabi imkoniyatlarning yaratilishi talabalarni yanada yaxshi ta’lim olishga, Vatanimiz ravnaqi uchun o‘z hissalarini qo‘shishlariga rag‘bat bo‘ladi desak xato qilmagan bo‘lamiz.
Talabalar turar joyining ochilish marosimi  OAV va jamoatchilik vakillari uchun tashkil etilgan press-turga ulanib ketdi. Press-tur ishtirokchilari yangi qurilgan 600  o‘ringa mo‘ljallangan 4-sonli yotoqxonada yaratilgan barcha sharoitlar bilan tanishib chiqishdi.

Another convenience for students: Another building for students has been put into operation at JSPU.
The opening ceremony of the new Student Dormitory was held at Jizzakh State Pedagogical University. Students moved into the new 600-bed Student Dormitory.
Along with the increasing participation of young people in higher education, the need for dormitories is also increasing. A new 4th student dormitory designed for 600 places was put into operation at Jizzakh State Pedagogical University. The construction of the dormitory was carried out on the basis of a Public Private Partnership. The total cost of the project for the construction, design, reconstruction, equipment and commissioning of the facility amounted to 37,009,660,000 (thirty-seven billion nine million six hundred sixty million) soums. The entrepreneur invested 19,009,660,000 (nineteen billion nine million six hundred sixty thousand) soums from his own funds.
The number of student dormitories under the university’s jurisdiction has now reached 3. The new building has 7 floors and an elevator. All conditions have been created for students. The student dormitory, built on a modern project, has a modern kitchen for students to eat, a spiritual room enriched with textbooks, artistic and scientific, educational literature, a room for intellectuals, a room equipped with the most modern computers for students to improve their knowledge and skills in information and communication technologies, laundry and washing rooms.
Those who spoke at the opening ceremony of the student dormitory emphasized that the opportunities being created for today’s youth and the handover of such student dormitories were a real celebration for university students. Of course, we would not be wrong if we said that the creation of such opportunities will encourage students to receive a better education and contribute to the prosperity of our Motherland.
The opening ceremony of the student dormitory was followed by a press tour for media and public representatives. The press tour participants got acquainted with all the conditions created in the newly built dormitory No. 4, designed for 600 beds.