Talabalar uchun yana bir qulaylik: JDPUda talabalar uchun yana bir bino foydalanishga topshirildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida  yangi  TTJning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Talabalar 600 o‘rinli yangi TTJga joylashdilar.
Yoshlarning oliy ta’lim bilan qamrovi oshib borishi bilan bir qatorda, yotoqxonalarga bo‘lgan ehtiyoj ham ortib bormoqda. Jizzax davlat  pedagogika universitetida 600 o‘ringa mo‘ljallangan yangi 4-talabalar turar joyi foydalanishga topshirildi. Talabalar turar joyining qurilish ishlari  DXSH asosida o‘tkazildi. Obyektini qurilish, loyihalashtirish, rekonstruksiya qilish, jihozlash va faoliyatini yo‘lga qo‘yish uchun loyihaning umumiy qiymati 37 009 660 000 (o‘ttiz yetti milliard to‘qqiz million olti yuz oltmish million) so‘mni tashkil etdi. Tadbirkor o‘z mablag‘lari hisobidan 19 009 660 000 (o‘n to‘qqiz milliard to‘qqiz million olti yuz oltmish ming ) so‘m sarmoya kiritgan.
Universitet tasarrufidagi talabalar turar joylari soni bugun 3 taga yetkazildi.    Yangi bino 7 qavatdan iborat Lift mavjud. Talabalar uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Zamonaviy loyiha asosida qad rostlagan talabalar turar joyida talabalarning ovqatlanishi uchun zamonaviy oshxona, darsliklar, badiiy va ilmiy, ma’rifiy adabiyotlar bilan boyitilgan ma’naviyat xonasi, zakovatchilar xonasi, talabalarning axborot kommunikatsiya texnologiyalari bo‘yicha bilim va malakalarini oshirishlari uchun eng zamonaviy turdagi kompyuterlar bilan jihozlangan xona, kir yuvish va yuvinish xonalari mavjud.
Talabalar turar joyining ochilish marosimida so‘zga chiqqanlar bugungi yoshlarga berilayotgan yaratilayotgan imkoniyatlar va mana shunday talabalar turar joylarining topshirilishi universitet talabalari uchun haqiqiy bayram bo‘lganini ta’kidlashdi. Albatta, bu kabi imkoniyatlarning yaratilishi talabalarni yanada yaxshi ta’lim olishga, Vatanimiz ravnaqi uchun o‘z hissalarini qo‘shishlariga rag‘bat bo‘ladi desak xato qilmagan bo‘lamiz.
Talabalar turar joyining ochilish marosimi  OAV va jamoatchilik vakillari uchun tashkil etilgan press-turga ulanib ketdi. Press-tur ishtirokchilari yangi qurilgan 600  o‘ringa mo‘ljallangan 4-sonli yotoqxonada yaratilgan barcha sharoitlar bilan tanishib chiqishdi.

Еще одно удобство для студентов: в ДжГПУ сдано в эксплуатацию еще одно здание для студентов.
В Джизакском государственном педагогическом университете состоялась церемония открытия нового студенческого общежития. Студенты поселились в новом студенческом общежитии на 600 мест.
Наряду с увеличением охвата молодежи высшим образованием растет и потребность в общежитиях. В Джизакском государственном педагогическом университете сдано в эксплуатацию новое 4-е студенческое общежитие на 600 мест. Строительство студенческого общежития велось на основе государственно-частного партнерства. Общая стоимость проекта по строительству, проектированию, реконструкции, оснащению и налаживанию деятельности объекта составляет 37 009 660 000 (тридцать семь миллиардов девять миллионов шестьсот шестьдесят миллионов) сумов. Предприниматель вложил 19 009 660 000 (девятнадцать миллиардов девять миллионов шестьсот шестьдесят тысяч) сумов за счет собственных средств.
Сегодня количество студенческих общежитий, находящихся в ведении университета, увеличено до 3. Новое здание состоит из 7 этажей, есть лифт. Для студентов созданы все условия. В студенческом общежитии, построенном по современному проекту, имеется современная столовая для студенческого питания, кабинет духовности, обогащенный учебниками, художественной и научной, просветительской литературой, кабинет интеллектуалов, оборудованный компьютерами самого современного типа для повышения знаний и навыков студентов по информационно-коммуникационным технологиям, прачечные и душевые кабины.
Выступившие на церемонии открытия студенческого общежития отметили, что создаваемые возможности для современной молодежи и сдача таких студенческих общежитий стали настоящим праздником для студентов университета. Конечно, мы не ошибемся, если скажем, что создание таких возможностей будет стимулировать студентов получать лучшее образование и способствовать развитию нашей страны.
После церемонии открытия студенческого общежития состоялся пресс-тур, организованный для представителей СМИ и общественности. Участники пресс-тура ознакомились со всеми условиями, созданными в строящемся общежитии №4 на 600 мест.