Milliy an’ana va qadriyatlar-o‘zbek xalqi ma’naviyatining ajralmas fazilatidir.
Jizzax davlat pedagogika universitetida talaba yoshlar ishtirokida «Milliy an’ana va qadriyatlar-o‘zbek xalqining ajralmas fazilatidir!» mavzusida festival o‘tkazildi.
Tadbirni o‘tkazishdan ko‘zlangan asosiy maqsad – milliy va an’anaviy qadriyatlarni e’zozlash, yoshlar o‘rtasida o‘zaro hamjihatlikni mustahkamlash, ular ongida jamiyatimizda tinchlik, millatlararo totuvlik va barqarorlikni mustahkamlashga bebaho hissa qo‘shayotgan, sog‘lom va barkamol yosh avlodni tarbiyalashda faol ishtirok etayotgan insonlarga hurmat va ehtirom ko‘rsatish, shu bilan birga, xalqimizga xos bo‘lgan ezgu fazilatlarni yanada yuksaltirish, ajdodlarimizdan meros bo‘lib kelayotgan milliy-ma’naviy boyligimizni ko‘z qorachig‘iday asrab avaylash va yanada qadrlashdan iborat.
Tadbir doirasida milliy qadriyatlarimizni aks ettirgan ko‘rgazmalar, folklor jamoalarining dasturlari hamda milliy liboslar sayli tashkil etildi.
Tadbirga tashrif buyurgan yosh iste’dodli talabalarning badiiy chiqishlarida Vatan, mehr-muhabbat,  olamdagi bor ezgu tuyg‘ular tarannumi avj oldi. Ishtirokchilarning o‘yin-kulgilari esa festival dasturining zavqu shavqini, go‘zalligini yana bir chandon oshirdi.
O‘ziga xos bag‘rikenglik, umumbashariy qadriyatlarga sadoqat, millatidan, dinidan, irqidan qat’iy nazar, millatlararo munosabatlarni mustahkamlash maqsadida tashkil etilgan mazkur tadbirda Besh tashabbus musobaqalarida faol ishtirok etgan sportchi talabalarning chiqishlari o‘zgacha bo`ldi.

Национальные традиции и ценности — неотъемлемое качество духовности узбекского народа
В Джизакском государственном педагогическом университете прошел фестиваль с участием студентов на тему «Национальные традиции и ценности – неотъемлемое качество узбекского народа!»
Основная цель проведения мероприятия — уважение национальных и традиционных ценностей, укрепление взаимной солидарности среди молодежи, которые по их мнению вносят неоценимый вклад в укрепление мира, межэтнического согласия и стабильности в нашем обществе, активно участвовать в воспитании здорового и всесторонне развитого общества. молодое поколение и должно проявить уважение, в то же время это дальнейшее приумножение добрых качеств нашего народа, сохранение и ценение нашего национального и духовного богатства, унаследованного от наших предков.
В рамках мероприятия были организованы выставки, отражающие наши национальные ценности, программы фольклорных коллективов, коллекция национальных костюмов.
В творческих выступлениях талантливых студентов, посетивших мероприятие, зазвучала песня о Родине, любви и всех добрых чувствах на свете. А веселье участников дополнило зрелищность и красоту фестивальной программы.
На этом мероприятии, организованном в целях укрепления межнациональных отношений, независимо от национальности, вероисповедания, расы, толерантности, верности общечеловеческим ценностям, особенным стали выступления студентов-спортсменов, активно участвовавших в соревнованиях «Пяти инициатив».