Jizzaxda o‘zbek tilining bilimdonlari bellashdi.
O‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 35 yilligi hamda “O‘zbek tili bayrami kuni” munosabati bilan Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi “Til bilimdonlari” respublika tanlovini e’lon qilgandi.
Bugun Jizzax davlat pedagogika universitetida tanlovning hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi. Respublikamizning turli viloyatlaridan 20 ga yaqin til bilimdonlari ishtirokida o‘tkazilgan tanlovning hududiy bosqichi ko‘tarinki ruhda o‘tkazildi.

В Джизаке соревновались знатоки узбекского языка
По случаю 35-летия присвоения узбекскому языку статуса государственного и «Праздника узбекского языка» Центром содействия общественной активности студентов и школьников Министерства высшего образования, науки и инноваций был объявлен республиканский конкурс «Знатоки языка».
Сегодня в Джизакском государственном педагогическом университете прошел региональный этап конкурса. Региональный этап конкурса, в котором приняли участие около 20 знатоков языка из разных регионов нашей республики, прошел в приподнятом настроении.