Xorijlik mehmonlar munosib kutib olinmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universiteti tashkil etilganligining 50 yilligi munosabati bilan universitetda 2024-yil 27-28-sentyabr kunlari bo‘lib o‘tadigan “Ta’limni rivojlantirish strategiyasi: qadriyatlarga asoslangan taraqqiyot” mavzusidagi xalqaro konferensiyada ishtirok etadigan xorijlik mehmonlar tashrifi boshlandi.
JDPUga  ilk tashrif  Ispaniyalik mehmonlardan bo‘ldi. Xorijlik meg‘monlar munosib tarzda kutib olindi. Barselonadagi Yoxan Kroyff instituti biznes menejeri Roman Pascual JDPU rektori Sh.Sharipov bilan uchrashdi. Muhokamalar davomida   Yoxan Kroyff institut va JDPU o‘rtasida sport turlari hamda kibersport masalasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Ispaniyalik mehmonlar Jismoniy madaniyat fakultetida bo‘lishdi.
Tashrif avvalida mehmonlar fakultetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi. Shu o‘rinda sportning turli yo‘nalishlarida yutuqlarga erishgan sportchi talabalarimiz haqida ham ma’lumotlar berildi. Shundan so‘ng mehmonlar va talabaalr ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.

Foreign guests are welcomed well.
In connection with the 50th anniversary of the establishment of the Jizzakh State Pedagogical University, the visit of foreign guests participating in the international conference on the theme “Education Development Strategy: Development Based on Values”, which will be held on September 27-28, 2024, has begun.
The first visit to JSPU was from Spanish guests. Foreign guests were welcomed in a proper manner. Roman Pascual, business manager of the Johan Cruyff Institute in Barcelona, ​​met with Sh. Sharipov, rector of JSPU. During the discussions, a cooperation agreement was signed between the Johan Cruyff Institute and JSPU in the field of sports and cyber sports.
Spanish guests visited the Faculty of Physical Culture.
Before the visit, the guests got acquainted with the conditions created for students at the faculty. In this place, information was also given about our student athletes who achieved success in various fields of sports. After that, a meeting was organized with the participation of guests and students.