Xorijlik mehmonlar munosib kutib olinmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universiteti tashkil etilganligining 50 yilligi munosabati bilan universitetda 2024-yil 27-28-sentyabr kunlari bo‘lib o‘tadigan “Ta’limni rivojlantirish strategiyasi: qadriyatlarga asoslangan taraqqiyot” mavzusidagi xalqaro konferensiyada ishtirok etadigan xorijlik mehmonlar tashrifi boshlandi.
JDPUga  ilk tashrif  Ispaniyalik mehmonlardan bo‘ldi. Xorijlik meg‘monlar munosib tarzda kutib olindi. Barselonadagi Yoxan Kroyff instituti biznes menejeri Roman Pascual JDPU rektori Sh.Sharipov bilan uchrashdi. Muhokamalar davomida   Yoxan Kroyff institut va JDPU o‘rtasida sport turlari hamda kibersport masalasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Ispaniyalik mehmonlar Jismoniy madaniyat fakultetida bo‘lishdi.
Tashrif avvalida mehmonlar fakultetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi. Shu o‘rinda sportning turli yo‘nalishlarida yutuqlarga erishgan sportchi talabalarimiz haqida ham ma’lumotlar berildi. Shundan so‘ng mehmonlar va talabaalr ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.

Иностранных гостей встречают подобающе
В связи с 50-летием Джизакского государственного педагогического университета в университете начался визит зарубежных гостей, которые примут участие в международной конференции «Стратегия развития образования: развитие, основанное на ценностях,» которая состоится 27-28 сентября 2024 года.
Впервые Джизакский государственный педагогический университет посетили гости из Испании. Иностранных гостей встретили должным образом. Роман Паскуаль, бизнес-менеджер Института Йохана Кройфа в Барселоне, встретился с ректором ДжГПУ Ш. Шариповым. В ходе обсуждений было подписано соглашение о сотрудничестве между Институтом Йохана Кройфа и JDPU в сфере спорта и киберспорта.
Испанские гости посетили факультет физической культуры.
В начале визита гости ознакомились с условиями, созданными на факультете для студентов. Также была представлена информация о студентах-спортсменах, достигших успехов в различных направлениях спорта. Затем была организована встреча с участием гостей и студентов.