Tanishuv haftaligi qanday kechmoqda?
Ijtimoiy tarmoqlardan foydalanish tartibi, Jizzax davlat pedagogika universitetida ijtimoiy tarmoqlar va sahifalariga a’zo bo‘lish media-markaz faoliyati bilan yaqindan tanishish.
Birinchi kurs maktabi doirasida o‘tkazilayotgan navbatdagi darslarda ana shu mavzu muhokama etildi. Ochiq muloqot tarzda o‘tkazilayotgan o‘quv-tanishuv haftaligida barcha mashg‘ulotlar jadval asosida o‘tilmoqda.
Bugun O‘zbek tili va adabiyoti hamda Pedagogika va psixologiya fakultetlari talabalari uchun universitet yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti hamda matbuot xizmati tomonidan tayyorlangan “Birinchi kurs maktabi” taqdimotlari o‘tkazildi.

Как проходит «Неделя знакомства»?
Порядок использования социальных сетей, подключение к социальным сетям и страницам ознакомление с деятельностью медиа-центра в Джизакском государственном педагогическом университете.
На очередных занятиях, проводимых в рамках школы первого курса эта тема была обсуждена. В ходе учебной недели, проводимой в форме открытого диалога, все занятия проводятся по расписанию.
Сегодня для студентов факультетов узбекского языка и литературы, педагогики и психологии были проведены презентации «Школа первого курса,» подготовленные первичной организацией Союза молодежи университета и пресс-службой.