Uchrashuv universitet tashkil etilishi va shakllanishida o‘zlarining munosib hissalarini qo‘shgan fakultetning marhum professor- o‘qituvchilarining xotiralarini  yod etish maqsadida tayyorlangan “Xotira abadiy-qadr muqaddas”  nomli videorolik namoyishi bilan boshlandi. Tadbirning rasmiy qismida so‘zga chiqqanlar oliygohning tashkil topishi, fakultetning shakllanishi va unga o‘zlarining munosib hissasini qo‘shgan professor-o‘qituvchilarning xotiralarini yod etish bilan bir qatorda shu davr mobaynida qilingan ishlar. o‘zgarishlar va yutuqlar haqida ham ma’lumotlar berishdi. Shuningdek tadbirda fakultetda faoliyat ko‘rsatgan marhum professor-o‘qituvchilarning oila a’zolari hamda 1995-2000 yillarda tahsil olgan birinchi bitiruvchilar xotiralari hamda universitetda amalga oshirilgan islohotlar to‘g‘risidagi fikrlari ham tinglandi. Tantanali tadbir Tarix fakultet talabalari tomonidan tayyorlangan  sahna ko‘rinishi va konsert dasturi namoyishi bilan davom etdi.
Tadbir yakunida “Uch avlod uchrashuvi”ga tashrif etilgan mehmonlar tarix fakultetining yangi o‘quv binosi, Arxeologiya muzeyi va talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishtirishdi.

In connection with the 50th anniversary of JSPU, a spiritual and educational event “Three Generations Meeting” was organized at the Faculty of History.
The meeting began with a screening of the video “Memory is Eternal – Honor is Sacred,” prepared in memory of the recollections of the departed professors of the faculty who made their worthy contribution to the formation and development of the university.
In the official part of the event, the speakers mentioned the establishment of the university, the formation of the faculty and the memories of professors and teachers who contributed to it. Information about changes and achievements was also given. The event also heard the memories of the family members of the deceased professors and teachers who worked at the faculty and the first graduates who studied in 1995-2000, as well as the opinions of the reforms implemented in the university. The solemn event continued with a stage performance and a concert program prepared by students of the Faculty of History.
At the end of the event, the guests who attended the “Three Generations Meeting” got a closer look at the new educational building of the Faculty of History, the Museum of Archeology and the conditions created for students.