Jizzax viloyati IIB JXX JTSBda navbatdagi ma’naviyat va ma’rifat darsi o‘tkazildi.
Unda Jizzax davlat pedagogika universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish «Komplaens nazorat» tizimini boshqarish bo‘limi Bosh mutaxassisi:
Bosimov Doston Olim o‘g‘li «Manfaatlar to‘qnashuvi -taraqqiyot kushandasi» mavzusida ma’ruza qildi. Ma’ruza davomida, korrupsiya va manfaatlar to‘qnashuvi haqida tushunchalar berib,  ushbu  huquqbuzarliklar, illatlar har qanday davlat va jamiyatning siyosiy-iqtisodiy rivojlanishiga jiddiy putur yetkazib, inson huquq va erkinliklarining poymol bo‘lishiga olib kelishini, shu bois korrupsiyaga qarshi kurash, manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik  xalqaro ahamiyat kasb etib, jahon siyosatining muhim masalalari qatoridan joy olganligini, korrupsiyaga qarshi kurashish, manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik bo‘yicha bir qancha qonun, qaror va vazirlikning buyruqlari qabul qilinganligini, ish faoliyatida korrupsiyaviy holat va manfaatlar to‘qnashuvi haqida xabardor bo‘lganda birinchi navbatda o‘zi ishlab turgan davlat organi, muassasa, tashkilot boshlig‘ini xabardor qilish kerakligini yoki maxsus bo‘linmalarga xabar berish kerakligi haqida aytib o‘tildi.