Mahalla ma’naviyat beshigi
Jizzax davlat pedagogika universiteti o‘zbek tili va adabiyoti, matematika va informatika hamda tibbiyot fakultetlari hamkorlikda Sharof Rashidov tumani «Kuyovboshi» mahalla fuqarolar yig‘inida ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar hamkorligi asosida mahalla ahlidan tuzilgan 4 ta jamoa bilan zakovat intellektual o‘yini o‘tkazildi.
Jamoa ishtirokchilari orasida 7 yoshdan 70 yoshgacha bo‘lgan fuqarolar faol qatnashgan bo‘lib, o‘yin juda ham ko‘tarinki ruhda o‘tdi. O‘yin natijalariga ko‘ra 1-o‘rinni qo‘lga kiritgan «Yuksalish» jamoasi, 2-o‘rinni qo‘lga kiritgan «Parvoz» jamoasi, 3-o‘rinni qo‘lga kiritgan «Quvnoqlar» jamoasi darajali diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Mahalla – the cradle of spirituality
In colloboration with the faculties of Uzbek language and literature, mathematics and informatics, and medicine of Jizzakh State Pedagogical University, an intellectual game Zakovat was heldwith 4 teams made up of local residents on the basis of cooperation in spiritual and educational activities  at “Kuyovboshi” neighbourhood of Sharof Rashidov district.
Among the team members, citizens from 7 to 70 years old actively participated; the game was very dynamic. At the end of the game, diplomas and awards were received by the Yuksalish team, which took 1st place, the Parvoz team, which took 2nd place, and the Kuvnoklar team, which took 3rd place.