Mahalla ma’naviyat beshigi
Jizzax davlat pedagogika universiteti o‘zbek tili va adabiyoti, matematika va informatika hamda tibbiyot fakultetlari hamkorlikda Sharof Rashidov tumani «Kuyovboshi» mahalla fuqarolar yig‘inida ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar hamkorligi asosida mahalla ahlidan tuzilgan 4 ta jamoa bilan zakovat intellektual o‘yini o‘tkazildi.
Jamoa ishtirokchilari orasida 7 yoshdan 70 yoshgacha bo‘lgan fuqarolar faol qatnashgan bo‘lib, o‘yin juda ham ko‘tarinki ruhda o‘tdi. O‘yin natijalariga ko‘ra 1-o‘rinni qo‘lga kiritgan «Yuksalish» jamoasi, 2-o‘rinni qo‘lga kiritgan «Parvoz» jamoasi, 3-o‘rinni qo‘lga kiritgan «Quvnoqlar» jamoasi darajali diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Махалля – колыбель духовности
Факультеты узбекского языка и литературы, математики и информатики и медицины Джизакского государственного педагогического университета совместно на сходе граждан махалли «Куёвбоши» Шароф Рашидовского района на основе сотрудничества духовно-просветительской деятельности проведена интеллектуальная игра «Заковат» с участием 4 команд, составленных из жителей махалли.
Среди участников команд активно участвовали граждане от 7 до 70 лет, игра была очень динамичной. По итогам игры дипломы и награды получили команда «Юксалиш», занявшая 1 место, команда «Парвоз», занявшая 2 место, и команда «Кувноклар», занявшая 3 место.