1-iyuldan 1-avgustga qadar “Yong‘in xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha” «Dolzarb 30 kun” oyligi etib belgilandi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi , O‘zbekiston Respublikasi  Favqulodda  vaziyatlar  vazirligining  2024 – yil 25 – iyundagi  1/4/26-2040-sonli xatini ijrosini ta’minlash maqsadida, Favqulodda vaziyatlarni oldini olish va ularni bartaraf etish bo‘yicha  hukumat komissiyasining tegishli bayoniga muvofiq joriy yil Jizzax davlat pedagogika universitetida  1 iyuldan 1 avgustga qadar   “Yong‘in xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha” Dolzarb 30 kun”” tadbiri o‘tkaziladi.        2024 yil 2 iyul  kuni Jizzax davlat pedagogika universiteti professor- o‘qituvchilari  va xodimlari va Jizzax viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xodimlari bilan birgalikda o‘tkazilgan tadbirda “Yong‘in xavfsizligini ta’minlash” “Yong‘inlar” “Gaz va havo  aralashmasining chaqnashi “ kabi noxush holatlarni oldini olish , sodir bo‘lganda bajarilishi lozim bo‘lgan  zaruriy chora –tadbirlar xususida davra suhbati o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti , Fuqaro va mehnat muhofazasi bo‘limi boshlig‘i  U.Yo‘ldoshov  1 iyuldan 1 avgustga qadar   “Yong‘in xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha” Dolzarb 30 kun””  oyligi doirasida amalga oshiriladigan tadbirlarning  barchasi Favqulodda holatlarning  oldini olishga , universitet  professor – o‘qituvchi va xodimlarining tinch –osoyishta mehnat qilishlarini ta’minlashga , ularning Yong‘in xavfsizligi bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini  yana-da boyitishga xizmat qilish bilan ahamiyatlidir , “Yong‘in xavfsizligini ta’minlash” oyligi munosabati bilan  o‘tkazilgan profilaktik tadbir aynan Yong‘in kelib chiqishining oldini olish , Favqulodda holatlarni bartaraf etishga , binolarni Yong‘in xavfidan ta’minlashni tashkil etish ,  jamoa a’zolariga Yong‘inga qarshi kurash choralari tushuntirib otildi.

From July 1 to August 1, the month “Important 30 days for ensuring fire safety” was designated.
In order to ensure the implementation of the letter of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Uzbekistan dated June 25, 2024 No. 1/4/26-2040, In accordance with the statement of the government commission on prevention and elimination of emergency situations, the event “Important 30 days on ensuring fire safety” will be held at Jizzakh State Pedagogical University from July 1 to August 1 this year. A roundtable discussion was held regarding the prevention of unpleasant situations such as “Fire safety”, “Fires”, “Flashing of gas and air mixture”, necessary measures to be taken when they occur. The event held together with the professors and staff of the Jizzakh State Pedagogical University and the staff of the Emergency Situations Department of the Jizzakh region on July 2, 2024.
Head of Civil and Labor Protection Department of Jizzakh State Pedagogical University U. Yoldashov says “All the activities that will be carried out within the framework of the “Important 30 days for ensuring fire safety” month from July 1 to August 1 are important to prevent emergency situations, to ensure peaceful work of university professors and employees, and to further enrich their knowledge and skills on fire safety. In the preventive event held in connection with the fire safety month, fire prevention, elimination of emergency situations, organization of fire protection of buildings, fire fighting measures were explained to community members.