24–25-iyun kunlari Rossiya Federatsiyasining Vladivostok shahrida “Kelajak taʼlim makoni: yangi kompetensiyalar, innovatsiyalar, texnologiyalar” mavzusida Rossiya-Oʻzbekiston toʻrtinchi taʻlim forumi bo‘lib o‘tdi.
Oliy taʼlim, ilm-fan va innovatsion texnologiyalar sohasida ikki tomonlama hamkorlikni yangi bosqichga ko‘tarishga xizmat qiladigan mazkur forumda JDPU rektori, professor Sh.S.Sharipov ham ishtirok etdi.
Ikki davlat rahbarlarining tashabbusi bilan o‘tkazilayotgan rektorlar forumida ikki mamlakat oliygohlari o‘rtasida zamonaviy muhandis kadrlarni tayyorlashda hamkorlik, biotexnologiya va tibbiyot sohalarida tajriba almashish, maktabgacha va maktab ta’limida sifatni ta’minlashga qaratilgan loyihalar muhokama qilindi.

Ректор ДжГПУ принял участие в международном форуме
24-25 июня в городе Владивостоке Российской Федерации прошел четвертый Российско-Узбекистанский образовательный форум на тему «Образовательное пространство будущего: новые компетенции, инновации, технологии».
На этом форуме, призванном поднять двустороннее сотрудничество в сфере высшего образования, науки и инновационных технологий на новый уровень также принял участие ректор ДжГПУ, профессор Ш.С. Шарипов.
На форуме ректоров, проведенном по инициативе лидеров двух стран между вузами двух стран обсуждались сотрудничество в подготовке современных инженерных кадров, обмен опытом в области биотехнологий и медицины, проекты, направленные на обеспечение качества в дошкольном и школьном образовании.