«Ma’rifat maydoni» Respublika tanlovining 3-mintaqaviy bosqichi bo‘lib o‘tdi‼️
Bugun Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida «Ma’rifat maydoni» Respublika tanlovining 3-mintaqaviy bosqichi bo‘lib o‘tdi‼️
Tanlovda Nizomiy nomidagi TDPU «Avloniy izdoshlari» jamoasi, M.Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti «Ziyo» jamoasi, Navoiy davlat pedagogika universiteti «Sharq yulduzlari» jamoasi, M.Ulug‘bek nomidagi Samarqand davlat arxitektura-qurilish universiteti «Ma’naviyat targ‘ibotchilari» jamoalari ishtirok etdi.
Tanlov natijalariga ko‘ra faxriy birinchilikni Nizomiy nomidagi TDPU «Avloniy izdoshlari» jamoasi qo‘lga kiritgan bo‘lsa 2-o‘rinni Navoiy davlat pedagogika universiteti, faxrli 3-o‘rinni esa Samarqand davlat arxitektura-qurilish universiteti jamoalari qo‘lga kiritishdi.

Состоялся 3-й региональный этап республиканского конкурса «Маърифат майдони»
Сегодня во Дворце культуры Джизакского государственного педагогического университета прошел 3-й региональный этап республиканского конкурса «Маърифат майдони».
В конкурсе приняли участие команда ТДПУ имени Низами «Авлоний издошлари», команда Национального университета Узбекистана имени М.Улугбека «Зиё», команда Навоийского государственного педагогического университета «Шарк юлдузлари», команда Самаркандского государственного архитектурно-строительного университета имени М.Улугбека «Маънавият тарғиботчилари».
Если по итогам конкурса почетное первое место завоевала команда ТДПУ имени Низами «Авлоний издошлари», Навоийский государственный педагогический университет занял 2-е место, а Самаркандский государственный архитектурно-строительный университет занял почетное 3-е место.