«Ma’rifat maydoni» Respublika tanlovining 3-mintaqaviy bosqichi bo‘lib o‘tdi‼️
Bugun Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida «Ma’rifat maydoni» Respublika tanlovining 3-mintaqaviy bosqichi bo‘lib o‘tdi‼️
Tanlovda Nizomiy nomidagi TDPU «Avloniy izdoshlari» jamoasi, M.Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti «Ziyo» jamoasi, Navoiy davlat pedagogika universiteti «Sharq yulduzlari» jamoasi, M.Ulug‘bek nomidagi Samarqand davlat arxitektura-qurilish universiteti «Ma’naviyat targ‘ibotchilari» jamoalari ishtirok etdi.
Tanlov natijalariga ko‘ra faxriy birinchilikni Nizomiy nomidagi TDPU «Avloniy izdoshlari» jamoasi qo‘lga kiritgan bo‘lsa 2-o‘rinni Navoiy davlat pedagogika universiteti, faxrli 3-o‘rinni esa Samarqand davlat arxitektura-qurilish universiteti jamoalari qo‘lga kiritishdi.

The 3rd regional stage of the Republican competition “Marifat maydoni” took place
Today, the 3rd regional stage of the Republican competition “Marifat maydoni” was held at the Palace of Culture of Jizzakh State Pedagogical University‼️
“Avloniy izdoshlari” team of TSPU named after Nizami, “Ziyo” team of the National University of Uzbekistan named after M.Ulugbek, “Stars of the East” team of Navoi State Pedagogical University, “Propagators of Spirituality” teams of Samarkand State University of Architecture and Construction named after M.Ulugbek participated in the competition.
According to the results of the competition, the honorary first place was won by the team “Avloniy izdoshlari” of TSPU named after Nizami, the 2nd place was won by Navoi State Pedagogical University, and the honorable 3rd place was won by the teams of Samarkand State University of Architecture and Construction.