O‘sib kelayotgan yosh avlodning har tomonlama ma’nan va jismonan chuqur aqliy bilimga ega bo‘lishlari uchun yurtimizda barcha qulay imkoniyatlar yaratib berilgan. Yoshlarimizning ushbu imkoniyatlardan unumli foydalangan holda vatanparvarlik ruhida kamol topib, kasb tanlashda adashmasdan, dunyoviy bilimlarni to‘liq o‘zlashtirishlarida esa, ustozlarning ham o‘rni beqiyos.
Shu ma’noda, Maktab va Oliy ta’lim hamkorligi doirasida Boshlang‘ich ta’lim fakultetiga biriktirilgan Jizzax shahar 24-sonli maktab yuqori sinf o‘quvchilarining universitet bo‘ylab tanishuv ekskursiyasi tashkil etildi.
Tadbir davomida, o‘quvchi yoshlarning universitetda yaratilgan sharoitlar va faoliyati bilan tanishishlari uchun oliygoh bo‘ylab sayohat tashkil etilib, talaba yoshlar uchun yaratilgan imkoniyatlar to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi.

“Open Day” was organized at JSPU.
All favorable opportunities have been created in our country for the growing young generation to acquire deep intellectual knowledge in all aspects, both physically and mentally. The role of teachers is invaluable in helping our young people to mature in the spirit of patriotism, making full use of these opportunities, and not making mistakes in choosing a profession, and fully mastering worldly knowledge.
In this sense, within the framework of the cooperation between the school and higher education, an introductory tour of the university was organized for the high school students of school No. 24 of Jizzakh city, attached to the faculty of primary education.
During the event, a tour of the university was organized for the students to familiarize themselves with the conditions and activities created at the university, and detailed information was given about the opportunities created for the students.