Faxriylar va bitiruvchilar uchrashuvi tashkil etildi.
Bugun Jizzax davlat pedagogika universiteti Jismoniy madaniyat fakultetiga universitetning ilk bitiruvchilari va faxriy ustozlar to‘planishdi.
«Uch avlod uchrashuvi» deb nomlangan diydorlashuv tadbiri faxriy mehmonlarning fakultetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdan boshlandi.
Universitetning 50-yilligi munosabati bilan tashkil etilgan tadbirga yig‘ilganlarni fakultet rahbariyati esdalik sovg‘alari bilan taqdirlashdi. Shirin diydor mazmunli suhbatga ulandi.
So‘z olganlar kechagi va bugungi oliygoh faoliyati bilan bog‘liq qiziqarli voqealarni yodga olishdi.
Tadbir so‘ngida fakultetni bu yil bitirib ketayotgan bitiruvchilar bilan uchrashuv tashkil etildi. Savol-javoblar va qiziqarli suhbatlar asosida tashkil etilgan uchrashuv so‘ngida musiqiy chiqishlar namoyish etildi.

Организована встреча ветеранов и выпускников
Сегодня на факультете физической культуры Джизакского государственного педагогического университета собрались первые выпускники вуза и почетные преподаватели.
Дружеское мероприятие под названием «Встреча трех поколений» началось со знакомства почетных гостей с условиями, созданными на факультете.
Руководство факультета вручило памятные сувениры собравшимся на мероприятии, организованном в связи с 50-летием университета. Ширин Дидор завязала содержательную беседу.
So‘z olganlar kechagi va bugungi oliygoh faoliyati bilan bog‘liq qiziqarli voqealarni yodga olishdi.
В завершение мероприятия была организована встреча с выпускниками факультета, заканчивающими этот год. В завершение встречи состоялись музыкальные выступления, организованные на основе вопросов и ответов и интересных дискуссий.