Faxriylar va bitiruvchilar uchrashuvi tashkil etildi.
Bugun Jizzax davlat pedagogika universiteti Jismoniy madaniyat fakultetiga universitetning ilk bitiruvchilari va faxriy ustozlar to‘planishdi.
«Uch avlod uchrashuvi» deb nomlangan diydorlashuv tadbiri faxriy mehmonlarning fakultetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdan boshlandi.
Universitetning 50-yilligi munosabati bilan tashkil etilgan tadbirga yig‘ilganlarni fakultet rahbariyati esdalik sovg‘alari bilan taqdirlashdi. Shirin diydor mazmunli suhbatga ulandi.
So‘z olganlar kechagi va bugungi oliygoh faoliyati bilan bog‘liq qiziqarli voqealarni yodga olishdi.
Tadbir so‘ngida fakultetni bu yil bitirib ketayotgan bitiruvchilar bilan uchrashuv tashkil etildi. Savol-javoblar va qiziqarli suhbatlar asosida tashkil etilgan uchrashuv so‘ngida musiqiy chiqishlar namoyish etildi.

A meeting of veterans and graduates was organized
Today, the first graduates of the university and honorary teachers gathered at the Faculty of Physical Culture of Jizzakh State Pedagogical University.
The friendly event called “Three generations meeting” started with the acquaintance of the honored guests with the conditions created in the faculty.
Faculty leadership awarded souvenirs to those who gathered at the event organized in connection with the 50th anniversary of the university. A great meeting was followed by a meaningful conversation.
Speakers recalled interesting events related to the university’s activities yesterday and today.
At the end of the event, a meeting was organized with the graduates of the faculty who are graduating this year. Musical performances were performed at the end of the meeting organized on the basis of questions and answers and interesting discussions.