Umumta’lim maktablari bitiruvchi sinf o’quvchilari o’rtasida kimyo, biologiya va fizika fan olimpiadasining g’oliblari taqdirlandi.
3 bosqichda tashkil etilgan olimpida natijalariga ko‘ra, Sharof Rashidov tumani 13-maktab o‘quvchilari kimyo, biologiya hamda fizika fanlaridan birinchi o‘ringa munosib deb topildi.
Bugun universitetda tashkil etilgan taqdirlash marosimida ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor tomonidan g‘oliblar va ularning ustozlariga diplom va esdalik sovg‘alar berilib kelgusi ishlari va o‘qishlariga muvofaqqiyat tiladi.
Ma’lumot o‘rnida, olimpida g‘oliblari oliy ta’lim muassasasida universitet tavsiyasi asosida o‘qishlari mumkin bo‘ladi.

Winners of chemistry, biology and physics science Olympiad among students of the graduating class of general education schools were awarded.
According to the results of the Olympiad organized in 3 stages, the students of the 13th school of Sharof Rashidov district won the first place in chemistry, biology and physics.
Today, at the awarding ceremony held at the university, the Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovation awarded diplomas and souvenirs to the winners and their teachers, wishing them success in their future work and studies.
By the way, Olympiad winners will be able to study at a higher education institution based on the recommendation of the university.