Bugungi olimpiada natijalariga ko‘ra 3 nafar g‘olib talabalikka qabul qilinadi.
Olimpiadaning viloyatimizdagi umumta’limim maktablarining bitiruvchi sinf o‘rtasida o‘tkazilgan kimyo, biologiya, fan olimpiadasining viloyat bosqichida saralab olingan va eng yuqori ball to‘plagan 10 nafar o‘quvchilar oliy ta’lim muassasasi yakuniy bosqichida ishtirok etishmoqda.
E’tiborli jihati shundaki bugunning o‘zida ko‘p bosqichli oliy ta’lim muassasasi olimpiadasining yakuniy bosqichida eng yuqori ball to‘plagan hamda 1-2-3-o‘rinlarni qo‘lga kiritgan o‘quvchilar oliygohga o‘qishga qabul qilishga tavsiya etiladi.
O‘qishga tavsiya etilgan o‘quvchilar universitet hisobidan grant asosida ta’limni davom ettirishadi. o‘qishga ishtiyoqi baland, talaba bo‘lish uchun astoydil kurash olib borayotgan zakovatli va bilimli o‘quvchilarga universitet ilmiy ishlar prorektori G‘.Qodirov boshchiligidagi vakillar omad tilash bilan bir qatorda tartib qoidalar haqida ham batafsil tushunchalar berib o‘tishdi.

В ДжГПУ начался заключительный этап олимпиады по химии и биологии
10 учащихся, прошедших отбор и набравших наивысшие баллы на региональном этапе олимпиады по химии и биологии, проводимой среди выпускников общеобразовательных школ нашего региона участвуют в заключительном этапе высшего учебного заведения.
Примечательно, что учащиеся, набравшие наибольшее количество баллов и занявшие 1-2-3 места на заключительном этапе олимпиады многоуровневого высшего учебного заведения сегодня будет рекомендовано к поступлению в университет.
Рекомендованные к обучению учащиеся продолжат обучение на основе гранта за счет средств университета. Умным и знающим учащимся, которые стремятся учиться и прилагают все усилия, чтобы стать студентами представители во главе с проректором по научной работе университета Г.Кадыровым не только пожелали удачи, но и дали подробные разъяснения по правилам процедуры.