«Mutolaa» loyihasi taqdimoti asosida «Qo‘rqma» filmi namoyish etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida davlatimiz rahbarining «Yoshlar uchun ming kitob loyihasini amalga oshirish to‘g‘risida»gi qarori asosida «Mutolaa» loyihasi doirasida Javlon Jovliyevning “Qo‘rqma” asari asosida suratga olingan “Qo‘rqma” nomli film premyerasi namoyishi bo‘lib o‘tdi.
Dastlab, ishtirokchilar e’tiboriga yosh iste’dod sohibi Javlon Jovliyev tomonidan yangi davrning yangi va dardchil, yangicha uslubda va o‘ziga xos yangi ohang bilan yozilgan «Qo‘rqma» asari qahramonlarining taqdiri va hayot yo‘li aks etgan qisqa metrajli kinofilm havola etildi.
Shuningdek, «Mutolaa» loyihasi haqida universitet prorektori S.Nazarqosimov tomonidan ushbu loyihadan ko‘zlangan maqsad haqida ma’lumot berildi.Tadbirda talaba-yoshlar “Mutolaa” loyihasining taqdimoti va loyihaning mazmun-mohiyati hamda “Qo‘rqma” filmining premyerasini jonli kuzatishdi.
Namoyish etilgan qisqametrajli film o‘quvchilar ko‘nglidan joy olib, namoyish so‘nggida o‘z fikr-mulohazalari hamda takliflarini bildirdi.

Film “Don’t be afraid” (Qo’rqma) was shown based on the presentation of the project “Mutolaa”
In Jizzakh State Pedagogical University, on the basis of the decision of the head of our state “On the implementation of the project of a thousand books for young people”, the premiere of the film “Don’t be afraid” based on the work “Don’t be afraid” by Javlon Jovliyev was held within the framework of the “Mutolaa” project. .
First, a short film showing the fate and life path of the heroes of the work “Don’t be afraid” written by the young talent Javlon Jovliyev in a new and painful, new style and with a unique new tone was shown to the participants.
Also, the vice-rector of the university S. Nazarqasimov informed about the project “Mutolaa” and the purpose of this project. At the event, students watched the presentation of the project “Mutolaa” and the essence of the project, as well as the premiere of the film “Don’t be afraid”.
The students liked the short film shown, and at the end of the screening, they expressed their opinions and suggestions.