“Bo‘sh ish o‘rinlari mehnat yarmarkasi o‘tkazildi.
Universitet talabalari va bitiruvchilarini ish bilan ta’minlash va ish beruvchilar bilan bevosita uchrashuvlarni tashkil etish maqsadida Jizzax viloyati hokimligi, hamkor tashkilotlar hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti tashabbusi bilan “Bo‘sh ish o‘rinlari” mehnat yarmarkasi o‘tkazildi.
Yarmarkada Universitet bitiruvchilarining potensial ish beruvchilari hisoblangan Jizzax viloyat maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi, Jizzax viloyat oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar boshqarmasi, Jizzax viloyat sport boshqarmasi hamda Jizzax viloyat madaniyat boshqarmasidan ish beruvchilar tashrif buyurishdi.
Shu bilan birga yarmarkada viloyatdagi bevosita ehtiyojlari mavjud bo‘lgan maktab direktorlari ham ishtirok etishdi va universitet bitiruvchilari bilan uchrashishdi va kelishuvga erishishdi.
Yarmarkaga 2023-2024 o‘quv yilida universitetni kunduzgi bo‘lim bakalavriat ta’lim yo‘nalishlarini tamomlashi kutilayotgan 3039 nafar talaba taklif etildi va ishga joylashishga ehtiyoji mavjud bo‘lgan talabalar yarmarkada ishtirok etishdi.

“Vacancy job fair” was held.
In order to provide employment to university students and graduates and to organize direct meetings with employers, Jizzakh regional government, partner organizations and Jizzakh State Pedagogical University organized a “Job Fair”.
Employers from the Jizzakh regional preschool and school education department, the Jizzakh regional department of higher education, science and innovation, the Jizzakh regional sports department, and the Jizzakh regional culture department, which are considered potential employers of university graduates, visited the fair.
At the same time, principals of schools with immediate needs in the region also participated in the fair and met with university graduates and reached an agreement.
3039 students, who are expected to complete full-time undergraduate studies at the university in the 2023-2024 academic year, were invited to the fair, and students with a need for employment took part in the fair.