Jizzax davlat pedagogika universiteti Xorijiy tillar fakulteti, Ingliz tili nazariyasi va amaliyot kafedrasi tashabbusi bilan 4-bosqich talabalarini xorijiy til sertifikatini olishda qo‘llab-quvvatlash va ularda yuzaga keladigan qiyinchiliklarni bartaraf qilishga amaliy yordam berish maqsadida Jizzax viloyatida IELTS 9.0 natijani qo‘lga kiritgan ikkita nomzoddan biri bo‘lgan Fazliddin G‘iyosov taklif etildi.
U talabalarga o‘zining  tajriba va bilimini ulashgan holda WHY IELTS? mavzusida ma’ruza va mahorat darslarini o‘tib berdi. Mahorat darslari davomida talabalarni qiziqtirgan turli masalalarda muhokamalar bo‘lib o‘tdi. Shuningdek, chet tili sertifikatini qo‘lga kiritish uchun muhim bo‘lgan asosiy strategiyalar haqida kerakli ma’lumotlar berib o‘tildi.

Meeting related to youth on the subject “Why IELTS?”
Fazliddin Giyosov, one of the two candidates who obtained the IELTS 9.0 result in Jizzakh region, was invited to the university on the initiative of the Department of English Language Theory and Practice, Faculty of Foreign Languages, Jizzakh State Pedagogical Universityin order to support students of the 4th level in obtaining a foreign language certificate and to provide practical assistance to overcome the difficulties that arise in them
He shared his experience and knowledge with students and gave lectures and master classes on the topic “WHY IELTS?”. During the skill classes, discussions were held on various issues of interest to the students. In addition, necessary information was provided about the main strategies that are important for obtaining a foreign language certificate.