Jizzax davlat pedagogika universiteti Xorijiy tillar fakulteti, Ingliz tili nazariyasi va amaliyot kafedrasi tashabbusi bilan 4-bosqich talabalarini xorijiy til sertifikatini olishda qo‘llab-quvvatlash va ularda yuzaga keladigan qiyinchiliklarni bartaraf qilishga amaliy yordam berish maqsadida Jizzax viloyatida IELTS 9.0 natijani qo‘lga kiritgan ikkita nomzoddan biri bo‘lgan Fazliddin G‘iyosov taklif etildi.
U talabalarga o‘zining  tajriba va bilimini ulashgan holda WHY IELTS? mavzusida ma’ruza va mahorat darslarini o‘tib berdi. Mahorat darslari davomida talabalarni qiziqtirgan turli masalalarda muhokamalar bo‘lib o‘tdi. Shuningdek, chet tili sertifikatini qo‘lga kiritish uchun muhim bo‘lgan asosiy strategiyalar haqida kerakli ma’lumotlar berib o‘tildi.

Молодежная встреча по теме Why IELTS?
По инициативе кафедры теории и практики английского языка факультета иностранных языков Джизакского государственного педагогического университета в целях поддержки студентов 4 уровня в получении сертификата по иностранному языку и оказания практической помощи в преодолении возникающих у них трудностей был приглашен Фазлиддин Гиёсов – один из двух кандидатов, получивших результат IELTS 9,0 в Джизакской области.
Он поделившись своим опытом и знаниями со студентами, провёл лекция и мастер-класс по теме «Why IELTS?»