Jizzax davlat pedagogika universiteti Fizika va texnologik ta’lim fakultet talabalari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Universitetning Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi vakillari tomonidan korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha olib borilayotgan ishlarning mazmun-mohiyati tushuntirilib, talabalar yakuniy nazorat imtihonlarini topshirish jarayonlarida professor-o‘qituvchilarni tamagirlik holatlariga va manfaatlar to‘qnashuviga undamaslik, yakuniy nazorat imtihonlarda o‘z bilimlariga tayangan holda baholarni olishlarini, korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar sodir etilganda qonunda belgilangan tartibda ma’muriy yoki jinoiy javobgarlikka doir choralar ko‘rilishi to‘g‘risida tushunchalar berildi. 2024 yil 15 fevral kuni qayta YAN ishi topshirish jarayonida 1-kurs bir qancha talabaning o‘ringa o‘rin kirish holatlari bo‘lganligi, bunday qoidabuzarlikka yo‘l qo‘ygan talabalarga nisbatan tegishli tartibda chora ko‘rilishi aytib o‘tildi.

A meeting was held with students of the Faculty of Physics and Technological Education of Jizzakh State Pedagogical University.
The representatives of the university’s anti-corruption “Compliance control” system management department explained the essence of the work being carried out to combat corruption. In the process of passing the final control exams, students should not encourage professors and teachers to situations of greed and conflict of interests, they should receive grades based on their own knowledge in the final control exams, take measures for administrative or criminal responsibility in the case of corruption-related offenses in accordance with the law. On February 15, 2024, it was mentioned that in the process of submitting the final attestation of supervision work, there were cases of a number of 1st-year students entering their seats, and appropriate action will be taken against the students who committed such a violation. .