JDPUda bo‘lib o‘tgan ko‘rgazmada turli xalqlarning milliy liboslari namoyish qilindi.
Rangin toshlar bilan bezalgan kiyimlar, do‘ppilar va ko‘ylaklar. Fizika texnologik ta’lim fakultetining dizayn yo‘nalishi 4-kurs talabalari tomonidan tashkil etilgan ko‘rgazmada turli xalqlarning  milliy  liboslari namoyish etildi.
Qirg‘iz, o‘zbek, turkman, turk, ozarbayjonlarning milliy liboslari bilan birga turkiy bo‘lmagan xalqlar milliy kiyimlari: koreys, xitoy va hindlarning sarilari ham tomoshabinlarga taqdim etildi.
Jizzax viloyati hokimligi bilan hamkorlikda o‘tkazilgan ushbu ko‘rgazma tanlov so‘ngida eng yaxshi deb topilgan dizayn mualliflari taqdirlandilar.Turli xalqlarning milliy liboslariga bag‘ishlangan ko‘rgazmaga talaba yoshlar tomonidan tayyorlangan badiiy dastur yakun yasadi.

На выставке проведённой в ДжГПУ были представлены национальные костюмы разных народов
На выставке, организованной студентами направления «Дизайн» 4 курса факультета физики и технологического образования были представлены национальные костюмы разных народов.
Наряду с национальными костюмами кыргызов, узбеков, туркмен, турков и азербайджанцев зрителям были представлены также национальные костюмы нетюркских народов: корейское, китайское, индийское сари.
По итогам выставки-конкурса, которая проводилась совместно с администрацией Джизакской области, авторы лучших проектов были награждены. Выставка, посвященная национальным костюмам разных народов, завершилась художественной программой, подготовленной студентами.