Universitet rektori talabalar bilan uchrashdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Sh.Sharipov oliygohda tahsil olayotgan namunali talabalar, Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti koordinatorlari, Universitet va nomli davlat stipendiyalari sohiblari, Talabalar akademiyasi a’zolari bilan uchrashib, taklif va tashabbuslarni tingladi.
Faol qatlam tomonidan ta’lim muassasada yuzaga kelayotgan muammolar, universitetni rivojlantirish uchun taklif va tashabbuslar bildirildi.
Uchrashuvda rektor har bir taklifga atroflicha to‘xtalib, amalga oshirilishi kerak bo‘lgan masalalarni belgilab oldi. Uchrashuvlar ochiq va samimiy muloqot sifatida fakultetlarda davom etadi.

The rector of the university met with the students.
Rector of Jizzakh State Pedagogical University Sh. Sharipov met with exemplary students studying at the university, coordinators of the primary organization of the Youth Union, holders of the University and named state scholarships, members of the Student Academy, and listened to suggestions and initiatives.
The active layer presented problems arising in the educational institution, proposals and initiatives for the development of the university.
At the meeting, the rector elaborated on each proposal and determined the issues that should be implemented. The meetings will continue in the faculties as an open and sincere dialogue.