Assalomu alaykum qadrli yoshlar!
Bugun, 30-iyun — yurtimizda Yoshlar kuni keng tantana qilinyapti. Shu munosabat bilan  kelajagimiz egalari bo‘lmish siz yoshlarni,  shu jumladan Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalarini muborakbod etaman.
Taʼkidlash joiz, mamlakatimizda yoshlar masalasi har doim davlat siyosati darajasidagi muhim masala bo‘lib kelgan. So‘nggi yillarda yosh yigit-qizlarimiz uchun yaratilayotgan keng ko‘lamdagi imkoniyat va shart-sharoitlar, ularning o‘qib-o‘rganishlari, qizg‘in faoliyat ko‘rsatishlari uchun qaratilayotgan eʼtibor va g‘amxo‘rlik nafaqat yurtdoshlarimiz, balki dunyo hamjamiyatini ham o‘ziga jalb etayotir. Universitet rektori sifatida mendan nimalardan va kimlardan faxrlanar edingiz, deb so‘rashsa, albatta, iqtidorli, tashabbuskor yoshlarimiz va ularning yutuqlari bilan, deb javob qaytargan bo‘lardim.
Masʼuliyatli rahbar uchun jamoasi erishgan muvaffaqiyat har narsadan muhim sanaladi. Biroq, talaba-shogirdlarning odim marralari barchasidan o‘zgacha zavq bag‘ishlaydi. Men jahon arenalarida  yurtimiz bayrog‘ini yuksaklarga ko‘targan bokschi qizimiz Nigina O‘ktamova, chempionimiz Jaxongir Zokirov, Bunyod Hayitmuhammadov, faol va iqtidorli talabalarimiz Nodir Shamsiddinov, Farzona Adilova, Muqaddas Mamarasulova, Yelena Navro‘zova kabi parvozi baland yoshlarimiz universitetimizda juda ko‘p ekanligidan faxrlanaman. Kuni kecha O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Mard O‘g‘lon” davlat mukofoti bilan  taqdirlash to‘g‘risida»gi qaroriga asosan talabamiz Umidjon Qodirovning “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti bilan, shuningdek davlat rahbarining farmoni bilan “So‘g‘diyona-W” professional futbol klubining ayollar jamoasi futbolchisi,  Nafisa Nabiqulovaning  «Kelajak bunyodkori»  medali bilan taqdirlangani men kabi universitetda faoliyat yuritayotgan barcha ustozlarni ham ko‘ksini faxrga to‘ldirdi desam xato qilmagan bo‘laman.

Rector of Jizzakh State Pedagogical University, Professor Sh.S. Sharipov’s greeting to the youth
Today, June 30, Youth Day is widely celebrated in our country. In this regard, I congratulate you, the owners of our future, including the students of Jizzakh State Pedagogical University.
It should be noted that the issue of youth in our country has always been an important issue at the level of state policy. In recent years, the wide range of opportunities and conditions created for our young men and women, the attention and care given to them for their studies and active activities are not only appreciated by our compatriots, but also by the world. attracts the community as well. As the rector of the university, if they asked me what and whom I was proud of, I would have answered that, of course, our talented, enterprising young people and their achievements.
For a responsible leader, the success of his team is more important than anything else. However, the achievements of the students give a special pleasure to all of them. We have many high-flying young people in our university, such as our boxer girl Nigina Oktamova, who raised the flag of our country to the heights in the world arenas, our champion Jakhongir Zakirov, Bunyod Hayitmuhammadov, our active and talented students Nodir Shamsiddinov, Farzona Adilova, Muqaddas Mamarasulova, Yelena Navro’zova. I am proud to be p. Yesterday, according to the decision of the President of the Republic of Uzbekistan on awarding the “Brave Boy” state award, our student Umidjon Kadyrov was awarded the “Brave Boy” state award, as well as by the decree of the head of state “So I would not be wrong to say that the awarding of Nafisa Nabikulova, a player of the women’s team of the “Sogdiyona-W” professional football club, with the “Builder of the Future” medal made all the teachers working at the university, like me, full of pride.
Aziz yoshlar!
You are the solid trust of our Motherland, our country, bright future, hope of tomorrow! Therefore, we wish you success in earning the trust of our people and our President by actively participating in every aspect of the development of our society with your knowledge and modern experience!