Yoshlar oyligi doirasida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi
-Talabalar bilan bo‘ladigan har qanday uchrashuv va suhbatlardan kuch quvvat olaman. Talabalik onlarim yodimga tushadi. Shu davrada menga hayrat va havas bilan boqib turgan o‘hil-qizlarimning dilidagi maqsad va niyatlaridan xabardor bo‘lish, ularni katta-katta ishlarga safarbar etish, orzu va maqsadlarini tezroq amalaga oshirish uchun ham jonli muloqotlar zarur va kerak deb hisoblayman – deydi vilyaot hokimi E. A.Saliyev
Yoshlar oyligi doirasida tashkil etilgan rahbar va yoshlar uchrashuvi ana shunday iliq so‘zlar bilan boshlandi. Universitet hovlisini to‘ldirib o‘tirgan talaba yoshlar uchun Bu uchrashuv ularning hayotida muhim burilish yasashi shubhasiz. Buni ularning bergan savollari, bildirgan taklif va mulohazalaridan ham sezish mumkin.
Mazmunli ochiq va samimiy tarzda bo‘lib o‘tgan uchrashuvda universitetning iqtidorli talaba yoshlari ishtirok etishdi. Uchrashuvda yoshlarimizning taklif mulohazalari, ularni bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishdagi takliflari, kelajakdagi rejalari tinglandi. Savollarga javob berildi.
-Bugungi uchrashuv menda iliq taassurot qoldirdi. Biz talaba yoshlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadda tashkillashtirilgan uchrashuv avvalida juda hayajonlandim. Rahbarlar bilan yaqindan muloqot qilishga imkon bo‘lmagani uchun biroz tortindim ham, ammo muloqotning tabiiy va samimiyligi bir zumda men kabi hayajonlanib turgan tengdoshlarimga taʼsir qildi. Ular ham o‘zlarini erkin tuta boshlashdi. Viloyat rahbarining talabalik yillari, ustozlari haqidagi hayotiy voqealarni, orzu maqsadlari yo‘lida ko‘rgan-kechirganlarini tinglash biz uchun maroqli bo‘ldi,-deydi Sarvinoz Ziyatova
Jonli muloqot shunchaki o‘tmadi. Talaba yoshlar viloyat rahbarlariga o‘z tuhfalarini berishdi. Qaysdir talaba o‘z ijodidan sheʼr o‘qisa, yana kimdir qo‘shiq kuyladi, ko‘rgazmaga o‘zining eng sara rasmlarini olib kelgan talaba esa shu yerning o‘zida rasm chizishni boshladi. Zakovatchi talabalar bir-biridan o‘zish uchun bor-kuch g‘ayratlarini ko‘rsatishga urinishdi. Shaxmat-shashka, stol tennisi kabi sport turlarida bellashishga kelganlar ham g‘oliblik uchun astoyidil kurashishdi. Xullas, bugungi uchrashuv yoshlar bayramiga aylanib ketdi.
-Bugungi uchrashuvda o‘zimning ko‘nglimda tugib turgan biznes g‘oyalarim bilan bo‘lishdim. Qadoqlangan mayiz va qadoqlanmagan mayizdan foyda olish haqidagi loyiham barchaga manzur bo‘ldi. Rostini aytsam mengacha so‘z navbati yetib kelmasa kerak deb o‘ylagandim. Uchrashuv juda ko‘tarinki ruhda o‘tdi. Bilasizmi kimdir sizga ko‘pchilikning ichida “barakalla, g‘oya zo‘r ekan, shunday davom et” desa boshqacha taʼsir qilar ekan. Bugungi uchrashuv menga nima berdi? Bu uchrashuv menga o‘zimga bo‘lgan ishonchni oshirdi. Menga kuch berdi. G‘oyamni tezroq amalga oshirish uchun turtki bo‘ldi,- deydi Suhrob Hamrayev.
-Bugungi uchrashuv Suhrob va Sarvinoz kabi yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning isteʼdodini namoyon qilishlari uchun bir imkoniyat deb o‘ylayman deydi universitet yoshlar yetakchisi Farzona Adilova
-Rahbar va yoshlar uchrashuvga kelgan talablarning ko‘zlaridagi havas meni ruhlantirdi. Yoshlik bu bebaho va oltin lahzalar, qilingan mehnat, chekkan mashaqqatning tagida albatta rohati ham bo‘ladi, men talabalarimizga o‘qing, izlaning, ko‘proq o‘z ustingizda ishlang, shunda rahbarlik Sizni o‘zi “izlab topadi” dedim,-deydi universitet rektori  Sh.S.Sharipov
Darhaqiqat bugungi imkoniyatdan unumli va o‘z o‘rnida foydalangan yoshlar albatta ko‘zlagan maqsadlariga erishadilar. O‘z ustida ishlash, izlanish qobiliyatni ro‘yobga chiqarishga xizmat qiladi. Ko‘tarinki ruhda o‘tkazilgan bugungi uchrashuv ham yoshlarga kuch va g‘ayrat, o‘z ishiga shijoat va fidoyilik bag‘ishlasa  ne ajab.

A meeting of “Leader and Youth” was organized within the Youth Month
– I get strength from any meetings and conversations with students. I remember when I was a student. In this period, I believe that live communication is necessary and necessary in order to be aware of the goals and intentions of my sons and daughters, who look up to me with admiration and envy, to mobilize them for big things, to realize their dreams and goals as soon as possible – said the governor of the region. E. A. Saliyev
The meeting of leaders and young people, organized as part of the Youth Month, began with such warm words. For the young students filling the courtyard of the university, this meeting will undoubtedly make an important turning point in their lives. This can be seen from their questions, suggestions and comments.
Talented young students of the university took part in the meaningful, open and sincere meeting. At the meeting, the proposals of our young people, their suggestions for meaningful organization of their free time, and future plans were heard. Questions were answered.
– Today’s meeting left a warm impression on me. I was very excited before the meeting, which was organized for the purpose of supporting young students. I was a little hesitant because I didn’t have the opportunity to communicate closely with the leaders, but the naturalness and sincerity of the communication instantly affected my peers who were as excited as I was. They also started to behave freely. It was interesting for us to listen to the head of the region’s life stories about his student years, his teachers, and what he experienced on the way to the goals of his dreams, says Sarvinoz Ziyatova.
Live communication just didn’t happen. Students and young people presented their gifts to the leaders of the region. Some student read a poem from his work, another sang a song, and the student who brought his best paintings to the exhibition started painting right there. The intelligent students tried to show their enthusiasm to stand out from each other. Those who came to compete in sports such as chess and table tennis fought hard for the victory. So, today’s meeting turned into a youth festival.
– At today’s meeting, I shared my business ideas. My project on the benefits of packaged raisins and unpackaged raisins was well received. To be honest, I thought that I would not be able to speak. The meeting was held in a very high spirit. Do you know that someone has a different effect on you when someone says to you, “Congratulations, the idea is great, keep it up” among the crowd. What did today’s meeting give me? This meeting increased my self-confidence. It gave me strength. It was an impetus to implement my idea faster, – says Suhrob Hamrayev.
– I think today’s meeting is an opportunity to fully support young people like Suhrob and Sarvinoz, to show their talent, says Farzona Adilova, the youth leader of the university.
– I was encouraged by the enthusiasm in the eyes of the leader and the young people who came to the meeting. Youth is priceless and golden moments, under the hard work, there is definitely pleasure, I said to our students, study, search, work more on yourself, then the leadership will “find” you. says university rector Sh.S. Sharipov
In fact, young people who use today’s opportunity effectively and in their place will definitely achieve their goals. Work on oneself, research serves to realize the ability. It is no wonder that today’s meeting, held in a high spirit, will give young people strength and enthusiasm, enthusiasm and dedication to their work.