Xabaringiz bor, para velosportning shosse yo‘nalishi bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi aʼzolari Taylandning Pattayya shahrida bo‘lib o‘tgan Osiyo chempionatida muvaffaqiyatli ishtirok etishdi. Jizzax davlat pedagogika universitetining Jismoniy madaniyat fakulteti talabasi Bunyodbek Hayitmuhammadov 100 ga yaqin sportchi ishtirok etgan chempionatda faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritib, yakunda g‘olib va sovrindorlar safidan joy oldi
Bugun Jizzax davlat pedagogika universitetida sportchi talaba Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi vakillari, universitet rahbariyati, talaba-yoshlar tomonidan tantanali kutib olindi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar, chempion talabamizni qo‘lga kiritilgan ulkan muvaffaqiyat bilan tabriklashdi. Shundan so‘ng Jizzax viloyati Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar hududiy boshqarmasi boshlig‘i Bobur Qodirov Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri I.Abdurahmonov yo‘llagan faxriy yorlig‘i hamda qimmatbaho sovg‘alarni Bunyod Hayitmuhammadovga tantanali tarzda topshirdi.
Yaqin kunlarda Malayziyaga navbatdagi sport musobaqalariga ketishga shaylanayotgan sportchi talabamizga universitet rahbariyati toionidan 5 mln. so‘mlik vaucher ham topshirildi. Marosim so‘ngida kecha qaxramoni Bunyodbek Hayitmuhammadov so‘zga chiqib, yoshlarga xususan sportchilarga prezident tomonidan berilayotgan eʼtibordan mamnun ekanligini, universitet rahbariyati hamda ustozlarining qo‘llab-quvvatlashidan motivatsiya olishini aytib o‘tdi.

Para cycling: The hero of the Asian Championship was welcomed at the university.
As you know, the members of the national team of Uzbekistan in the highway para-cycling field successfully participated in the Asian Championship held in Pattaya, Thailand. Bunyodbek Hayitmuhammadov, a student of the Faculty of Physical Culture of the Jizzakh State Pedagogical University, won the second place in the championship, which was attended by about 100 athletes, and was finally among the winners and prize-winners.
Today at the Jizzakh State Pedagogical University, the athlete student was solemnly welcomed by the representatives of the Jizzakh regional administration of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the university management, and students.
Those who spoke at the event congratulated our champion student on his great success. After that, the head of the Territorial Department of Higher Education, Science and Innovations of Jizzakh Region, Bobur Kadirov, solemnly presented Bunyod Hayitmuhammadov with the certificate of honor and valuable gifts sent by the Minister of Higher Education, Science and Innovations I. Abdurahmanov.
\
5 million from the management of the university to our athlete student, who is preparing to go to the next sports competition in Malaysia in the near future. A voucher worth soums was also handed over. At the end of the ceremony, Bunyodbek Hayitmuhammadov, the hero of the night, spoke and said that he is satisfied with the attention given by the president to the youth, especially the athletes, and that he is motivated by the support of the university management and teachers.