“Finlandiya ta’limiining muvaffaqiyati sirlari” mavzusida seminar trening bo‘lib o‘tdi.
Xabaringiz bor Xalqaro Nordik universiteti prorektori  Odil Qo‘ysinov boshchiligidagi O‘zbekistonning 10 ta pedagogik  oliy ta’lim muassasalarining     25 nafar delegatsiya a’zolari joriy yilning 24-aprelidan 8-mayga qadar Finlandiyada malaka oshirish jarayonlarini o‘tab qaytishdi. Finlandiya davlatiga ta’lim sohasidagi tajribasini o‘rganish uchun universitetdan ham 3 nafar  o‘qituvchilar stajirovkaga yuborildi.
Seminarda JDPU Boshlang‘ich ta’lim fakultetining Boshlang‘ich ta’lim nazariyasi va amaliyoti kafedrasi stajyor-o‘qituvchisi Kenjayeva Sanobar  ham ishtirok etgan edi. Kuni kecha  Sanobar Kenjaeva tomonidan “Finlandiya ta’limiining muvaffaqiyati sirlari” mavzusida seminar-trening tashkil etildi. Seminarda universitet Xalqaro bo‘lim boshlig‘i  Nazira Muhitdinova va universtet geografiya fani o‘qituvchisi Azim G‘afforov ham so‘zga chiqdilar. Ushbu seminarni o‘tkazishdan maqsad o‘rgangan bilim, ko‘nikma va malakalarini yurtimizdagi barcha pedagog xodimlar bilan bo‘lishish. Seminarda so‘zga chiqqanlar Finlandiyadagi  malaka oshirish o‘quv jarayonlari qanday amalga oshirilganligiga to‘xtalib o‘tishdi.

A seminar training was held on the topic “Secrets of the success of Finnish education”.
As you know, 25 members of the delegation of 10 pedagogical higher education institutions of Uzbekistan, headed by the vice-rector of the International Nordic University, Odil Koysinov, returned from April 24 to May 8 of this year after undergoing training in Finland. 3 teachers from the university were also sent to Finland for internship to learn their experience in the field of education.
Kenjayeva Sanobar, intern-teacher of the Department of Theory and Practice of Primary Education of the Faculty of Primary Education of JSPU, also participated in the seminar. Yesterday, Sanobar Kenjaeva organized a seminar-training on the topic “Secrets of the success of Finnish education”. Nazira Muhitdinova, the head of the international department of the university, and Azim Gaffarov, the geography teacher of the university, also spoke at the seminar. The purpose of holding this seminar is to share the knowledge, skills and qualifications with all the teaching staff in our country. Speakers at the seminar focused on how training processes are implemented in Finland.