Jizzax davlat pedagogika universiteti ishlab chiqarish yig‘ilishi taqdirlash marosimi bilan boshlandi.
Unda so‘zga chiqqan universitet rektori Sh.Shripov oliygohda qariyib 40 yildan beri Xotin –qizlar qo‘mitasi raisi lavozimida faoliyat yuritib kelgan Z.Abduvalievaning shu davrga qadar Universitetda xotin-qizlarning huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, ularning iqtisodiy, ijtimoiy va siyosiy faolligini oshirish, talaba qizlarni kasbga yo‘naltirish, ehtiyojmand xotin-qizlarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, gender tenglikni ta’minlash borasida olib borgan samarali mehnati, yillar davomida o‘zining fidoyiligi, halol mehnati, zimmasiga yuklatilgan vazifalarga vijdonan  yondoshganligini alohida ta’kidladi.
O‘z navbatida Z.Abduvalieva ko‘rsatilgan bunday ehtiromdan mamnun ekanligini, bundan keyin ham o‘z maslahatlari va ish tajribasi bilan shogirdlarga ko‘makchi bo‘lshiini aytib o‘tdi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar Z.Abduvalievaning mehnatlarini e’tirof etgan holda, iliq tilaklari bildrishdi. Tadbir so‘ngida  Z.Abduvalievaga universitet rektorining tashakkurnomasi va esdalik sovg‘alari topshirildi.

Производственное заседание Джизакского государственного педагогического университета началось с церемонии награждения
Выступивший на заседании ректор университета Ш.Шарипов отметил, что З.Абдувалиева, работающая председателем Комитета женщин в университете почти 40 лет, до этого времени занималась защитой прав и законных интересов женщин в университете, повышая их экономическую, общественную и политическую активность, направление студенток в профессию, её эффективная работа по социальной поддержке женщин, обеспечению гендерного равенства, его самоотверженность, добросовестный многолетний труд, добросовестный подход к поставленным перед ним задачам
В свою очередь З.Абдувалиева сказала, что довольна таким уважением, и что она и дальше будет помогать студентам своими советами и опытом работы.
Выступившие на мероприятии высоко оценили работу З.Абдувалиевой и выразили теплые пожелания. В завершение мероприятия З.Абдувалиевой вручили благодарственное письмо от ректора вуза и памятные подарки.