Yangilanayotgan Konstitutsiya – o‘zimizniki
Jizzax davlat pedagogika universiteti Bo‘ston shaharchasidagi Sirtqi bo‘limda umumxalq referendumi kun tartibiga kiritilgan “O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyaviy Qonuni loyihasi targ‘ibotiga bag‘ishlangan “Konstitutsiya meniki, seniki, bizniki! Konstitutsiya o‘zimizniki!” shiori ostida tadbir o‘tkazildi.
«Referendumda faol ishtirok etaman», shiori ostida o‘tkazilgan targ‘ibot tadbiri Bo‘ston shaharchasidagi umumta’lim maktab o‘quvchilari, mahallalardagi yoshlarning faol ishtirokida  tashkil etildi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar yangi tahrirdagi Konstitutsiyaning Yangi O‘zbekiston uchun ahamiyati, unga kiritilayotgan qo‘shimcha va o‘zgarishlar xalqimizning turmush tarzini yanada yaxshilash, inson qadrini yuksaltirishga xizmat qilishini o‘z faoliyatlari misolida ta’kidlab, barchani referendumda faol ishtirok etishga chorlashdi.
Tadbir haqiqiy bayramga aylanib ketdi desak xato qilmagan bo‘lamiz. Buni Universitet faol yoshlari ishtirokidagi chiqishlar, yurtimiz tinchligi va farovonligini madh etuvchi qo‘shiqlarga barcha birdek jo‘r bo‘lib kuylaganidan ham bilish mumkin edi.

The updating Constitution is ours
“The Constitution is mine, yours, ours” dedicated to the promotion of the draft of the Constitutional Law of the Republic of Uzbekistan “On the Constitution of the Republic of Uzbekistan” included in the agenda of the national referendum in the external department of the Jizzakh State Pedagogical University in Boston ! The Constitution is ours!” the event was held under the slogan
The propaganda event held under the slogan “I will take an active part in the referendum” was organized with the active participation of the students of general education schools in the town of Boston and the youth of the neighborhoods.
Those who spoke at the event emphasized the importance of the newly revised Constitution for the New Uzbekistan, the additions and changes made to it will serve to further improve the lifestyle of our people and increase human dignity, and invited everyone to actively participate in the referendum. .
It would not be wrong to say that the event turned into a real holiday. This could be seen from the performances with the participation of active young people of the University, and the singing of songs praising the peace and well-being of our country.