Yangilanayotgan Konstitutsiya – o‘zimizniki
Jizzax davlat pedagogika universiteti Bo‘ston shaharchasidagi Sirtqi bo‘limda umumxalq referendumi kun tartibiga kiritilgan “O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyaviy Qonuni loyihasi targ‘ibotiga bag‘ishlangan “Konstitutsiya meniki, seniki, bizniki! Konstitutsiya o‘zimizniki!” shiori ostida tadbir o‘tkazildi.
«Referendumda faol ishtirok etaman», shiori ostida o‘tkazilgan targ‘ibot tadbiri Bo‘ston shaharchasidagi umumta’lim maktab o‘quvchilari, mahallalardagi yoshlarning faol ishtirokida  tashkil etildi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar yangi tahrirdagi Konstitutsiyaning Yangi O‘zbekiston uchun ahamiyati, unga kiritilayotgan qo‘shimcha va o‘zgarishlar xalqimizning turmush tarzini yanada yaxshilash, inson qadrini yuksaltirishga xizmat qilishini o‘z faoliyatlari misolida ta’kidlab, barchani referendumda faol ishtirok etishga chorlashdi.
Tadbir haqiqiy bayramga aylanib ketdi desak xato qilmagan bo‘lamiz. Buni Universitet faol yoshlari ishtirokidagi chiqishlar, yurtimiz tinchligi va farovonligini madh etuvchi qo‘shiqlarga barcha birdek jo‘r bo‘lib kuylaganidan ham bilish mumkin edi.

Обновленная Конституция – наша!
В заочном отделении Джизакского Государственного Педагогического Университета, расположенном в городке Бустон под девизом «Конституция моя, ваша, наша!» Конституция наша!» мероприятие прошло, посвященное продвижению проекта Конституционного закона Республики Узбекистан «О Конституции Республики Узбекистан», включенного в повестку дня всенародного референдума
Мероприятие проводимое под девизом «Я буду активно участвовать в референдуме» было организовано при активном участии учащихся общеобразовательной школы города Бустон и молодежи махаллей.
Выступившие на мероприятии подчеркнули важность новой редакции Конституции для Нового Узбекистана, внесенные в нее дополнения и изменения послужат дальнейшему улучшению жизни нашего народа и повышению человеческого достоинства, и призвали всех активно участвовать в референдуме.
Не будет ошибкой сказать, что мероприятие превратилось в настоящий праздник. Об этом свидетельствуют выступления с участием активной молодежи университета, исполнение песен, воспевающих мир и благополучие нашей страны.