Jamoat xavfsizligi nima?
Joriy yilning 9-mart kuni Jizzax davlat pedagogika universitetida  O’zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Jamoat xavfsizlik departamenti, huquqbuzarliklar profilaktikasi xizmati boshlig’i polkovnik B.Berdialiyev va Jizzax viloyati huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarma boshlig’i I.Amanov boshchiligida talabalar bilan davra suhbati tashkil etildi.  Davra suhbatida avvalo Jamoat xavfsizligi nima? Uning mazmun mohiyati haqida ham batafsil tushunchalar berildi.
Jamoat xavfsizlgi— shaxs, jamiyat va davlatning jinoyatchilik, boshqa huquqga xilof harakatlar, favqulotda holatlar oqibatlari, ijtimoiy nizolar, tabiiy ofatlar, epidemiya, yirik holatlar avariya shuningdek yongʻinlarda himoyalanganlik holatini ifodalash maqsadida qoʻllaniladigan tushunchadir. Tadbirda shuningdek talabalarning darsdan bo’sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, yoshlar o’rtasida jinoyatchilikni oldini olish, jamoat xavsizligi konsepsiyasining mazmun-mohiyati va ustuvor vazifalari to’g’risida ham ma’lumotlar berildi.
Uchrashuvda universitet professor-o‘qituvchilari va talaba yoshlar tomonidan jamoat xavfsizligiga xavf soluvchi tahdidlar va ularni yechimi bilan bog‘liq bir qator taklif va mulohazalar bildirildi.

Что такое общественная безопасность?
9 марта текущего года в Джизакском государственном педагогическом университете был организован круглый стол со студентами под руководством начальника службы профилактики правонарушений МВД Республики Узбекистан полковника Б.Бердиалиева и И.Аманов, начальник управления по профилактике правонарушений Джизакской области. На первом месте в обсуждался вопрос что такое общественная безопасность? Также было дано подробное описание его содержания.
Общественная безопасность – понятие, используемое для выражения состояния защищенности личности, общества и государства от преступности, иных противоправных действий, последствий чрезвычайных ситуаций, социальных конфликтов, стихийных бедствий, эпидемий, крупных аварий, пожаров. На мероприятии также была представлена ​​информация о содержательной организации досуга студентов, профилактике правонарушений среди молодежи, сути и приоритетных задачах концепции общественной безопасности.
На встрече профессорско-преподавательский состав университета и студенты высказали ряд предложений и мнений, связанных с угрозами общественной безопасности и их решениями.