Jamoat xavfsizligi nima?
Joriy yilning 9-mart kuni Jizzax davlat pedagogika universitetida  O’zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Jamoat xavfsizlik departamenti, huquqbuzarliklar profilaktikasi xizmati boshlig’i polkovnik B.Berdialiyev va Jizzax viloyati huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarma boshlig’i I.Amanov boshchiligida talabalar bilan davra suhbati tashkil etildi.  Davra suhbatida avvalo Jamoat xavfsizligi nima? Uning mazmun mohiyati haqida ham batafsil tushunchalar berildi.
Jamoat xavfsizlgi— shaxs, jamiyat va davlatning jinoyatchilik, boshqa huquqga xilof harakatlar, favqulotda holatlar oqibatlari, ijtimoiy nizolar, tabiiy ofatlar, epidemiya, yirik holatlar avariya shuningdek yongʻinlarda himoyalanganlik holatini ifodalash maqsadida qoʻllaniladigan tushunchadir. Tadbirda shuningdek talabalarning darsdan bo’sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, yoshlar o’rtasida jinoyatchilikni oldini olish, jamoat xavsizligi konsepsiyasining mazmun-mohiyati va ustuvor vazifalari to’g’risida ham ma’lumotlar berildi.
Uchrashuvda universitet professor-o‘qituvchilari va talaba yoshlar tomonidan jamoat xavfsizligiga xavf soluvchi tahdidlar va ularni yechimi bilan bog‘liq bir qator taklif va mulohazalar bildirildi.

What is public safety?
On March 9 of this year, at the Jizzakh State Pedagogical University, a roundtable discussion with students was organized under the leadership of Colonel B. Berdialiyev, head of the crime prevention service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, and I. Amanov, the head of the Jizzakh region crime prevention department. . What is public safety first in the roundtable discussion? Detailed understanding of its content was also given.
Public safety is a concept used to express the state of protection of individuals, society and the state against crime, other illegal actions, consequences of emergency situations, social conflicts, natural disasters, epidemics, major accidents, and fires. The event also provided information on meaningful organization of students’ leisure time, prevention of crime among young people, the essence and priority tasks of the concept of public safety.
At the meeting, professors and teachers of the university and young students expressed a number of suggestions and opinions related to threats to public safety and their solutions.