Jamoat xavfsizligi konsepsiyasining joylarda bajarilishi.
Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar doirasida aholining tinch va osoyishta hayotini ta’minlash hamda jamiyatimizda qonunga itoatkorlik va jamoat xavfsizligi madaniyatini shakllantirishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Xususan, jamoat xavfsizligini ta’minlash yo‘nalishidagi ishlarni “Xalq manfaatlariga xizmat qilish” tamoyili asosida tashkil etishning mutlaqo yangi mexanizm va tartiblari joriy etilib, davlat organlarining jamoatchilik tuzilmalari bilan o‘zaro maqsadli hamkorligi yo‘lga qo‘yildi. Shu bilan birga, jahonda kuchayib borayotgan turli xavf-xatar va ziddiyatlar, el-yurt tinchligi va osoyishtaligiga tahdidlar, pandemiya, tabiiy va texnogen ofatlar mas’ul davlat tuzilmalariga o‘z faoliyatini “Barcha sa’y-harakatlar inson qadri uchun” degan ustuvor g‘oya asosida yanada takomillashtirish vazifasini yuklamoqda.
Jizzax davlat pedgogika universitetida  professor-o‘qituvchilar va talabalar ishtirokida o‘tkazilgan yig‘ilishda ana shular xususida so‘z borib, O‘zbekiston  Respublikasi Prezidentining 2021 yil 29 noyabrdagi “O‘zbekiston Respublikasi jamoat xavfsizligi konsepsiyasini tasdiqlash va uni amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmonining mazmun-mohiyati, ushbu hujjatda ko‘rsatib o‘tilgan jamoat xavfsizligini ta’minlovchi va unda ishtirok etuvchi sub’ektlar haqida to‘liq tushuntirishlar berildi.
Yig‘ilishda  O‘zbekiston Respublikasi IIV akademiyasi rahbar  o‘rinbosari, professor, polkovnik Kamalov Oybek Axmatovich ishtirok etdi.

Выполнение концепции общественной безопасности на местах
В рамках масштабных реформ, проводимых в нашей стране особое внимание уделяется обеспечению мирной и мирной жизни населения, формированию в нашем обществе культуры законопослушания и общественной безопасности.
В частности, были внедрены совершенно новые механизмы и процедуры организации работы в направлении общественной безопасности на основе принципа «служения интересам народа», налажено взаимное целевое сотрудничество государственных органов с общественными структурами. Вместе с тем, различные опасности и конфликты, нарастающие в мире, угрозы миру и спокойствию страны, пандемии, природные и техногенные катастрофы возлагает на ответственные государственные структуры задачу дальнейшего совершенствования своей деятельности, исходя из приоритетной идеи «Все усилия во имя человеческой ценности».
На совещании, проведенном в Джизакском государственном педагогическом университете с участием профессорско-преподавательского состава и студентов,  говорилось об этом были даны полные разъяснения о сути указа Президента Республики Узбекистан от 29 ноября 2021 года «Об утверждении Концепции общественной безопасности Республики Узбекистан и мерах по ее реализации» субъектах, обеспечивающих общественную безопасность и участвующих в ней, указанных в настоящем документе.
В совещании принял участие заместитель начальника Академии МВД Республики Узбекистан, профессор, полковник Камалов Ойбек Ахматович.