Jamoat xavfsizligi konsepsiyasining joylarda bajarilishi.
Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar doirasida aholining tinch va osoyishta hayotini ta’minlash hamda jamiyatimizda qonunga itoatkorlik va jamoat xavfsizligi madaniyatini shakllantirishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Xususan, jamoat xavfsizligini ta’minlash yo‘nalishidagi ishlarni “Xalq manfaatlariga xizmat qilish” tamoyili asosida tashkil etishning mutlaqo yangi mexanizm va tartiblari joriy etilib, davlat organlarining jamoatchilik tuzilmalari bilan o‘zaro maqsadli hamkorligi yo‘lga qo‘yildi. Shu bilan birga, jahonda kuchayib borayotgan turli xavf-xatar va ziddiyatlar, el-yurt tinchligi va osoyishtaligiga tahdidlar, pandemiya, tabiiy va texnogen ofatlar mas’ul davlat tuzilmalariga o‘z faoliyatini “Barcha sa’y-harakatlar inson qadri uchun” degan ustuvor g‘oya asosida yanada takomillashtirish vazifasini yuklamoqda.
Jizzax davlat pedgogika universitetida  professor-o‘qituvchilar va talabalar ishtirokida o‘tkazilgan yig‘ilishda ana shular xususida so‘z borib, O‘zbekiston  Respublikasi Prezidentining 2021 yil 29 noyabrdagi “O‘zbekiston Respublikasi jamoat xavfsizligi konsepsiyasini tasdiqlash va uni amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmonining mazmun-mohiyati, ushbu hujjatda ko‘rsatib o‘tilgan jamoat xavfsizligini ta’minlovchi va unda ishtirok etuvchi sub’ektlar haqida to‘liq tushuntirishlar berildi.
Yig‘ilishda  O‘zbekiston Respublikasi IIV akademiyasi rahbar  o‘rinbosari, professor, polkovnik Kamalov Oybek Axmatovich ishtirok etdi.

Implementation of the concept of public safety on the ground.
As part of the large-scale reforms implemented in our country, special attention is being paid to ensuring a peaceful and peaceful life of the population and forming a culture of obedience to the law and public safety in our society.
In particular, completely new mechanisms and procedures for organizing work in the direction of public safety on the basis of the principle of “serving the interests of the people” were introduced, and mutual purposeful cooperation of state bodies with public structures was established.
At the same time, the various dangers and conflicts that are increasing in the world, threats to the peace and tranquility of the country, pandemics, natural and man-made disasters make the government bodies responsible for their activities to be prioritized the task of “All efforts are for human dignity”.
At the meeting held at the Jizzakh State Pedagogical University with the participation of professors, teachers and students, it was discussed about this and the President of the Republic of Uzbekistan dated November 29, 2021 “Approval of the concept of public safety of the Republic of Uzbekistan and measures to implement it”. The content and essence of the decree “On Events” were given, full explanations were provided about the entities that ensure public safety and participate in it, specified in this document.
The meeting was attended by Colonel Kamalov Oybek Akhmatovich, deputy head of the Ministry of Internal Affairs Academy of the Republic of Uzbekistan, professor.