Universitetda faoliyat olib borayotgan xodimlar va volontyor talabalar bilan birgalikda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Respublikada qon bilan ishlash xizmati muassasalari faoliyatini yanada takomillashtirish va aholi orasida beg‘araz donorlik harakatini rivojlantirish choralari to‘g‘risida” 2022-yil 9-avgustdagi PQ-348-son Qarori ijrosini ta’minlashda faol ishtirok etish maqsadida   5-10-fevral kunlari “Qon donorligi haftaligi” doirasida “Men donorman” aksiyasi bo’lib o’tmoqda.Ta’kidlash joiz ushbu aksiya Gematologik, onkogematologik va boshqa davolash qiyin bo‘lgan kasalliklarga chalingan yoshlarga tibbiy yordam ko‘rsatish, ushbu kasalliklar profilaktikasini kuchaytirish va ularni keltirib chiqaruvchi omillarning oldini olish hamda yoshlarda olijanoblik, bag‘rikenglik tuyg‘ularini shakllantirish maqsadida tashkil etildi.
“Men donorman” xayriya aksiyasi Jizzax viloyat qon quyish stansiyasi mutasaddilari tomonidan har bir xodim maxsus nazorat ko‘rigidan o‘tkazilib  belgilangan tartibda donorlikka ro‘yxatga olinishi e’tiborga olindi.  Shu paytgacha ushbu aksiyada 32 nafar ko‘nglli yoshlar va professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi. Xayriya Aksiyasi 10 fevralgacha davom etadi.

In order to actively participate in the implementation of the decision PQ 348 of the President of the Republic of Uzbekistan “On measures to further improve the activities of blood service institutions in the Republic and to develop voluntary donation among the population” dated August 9, 2022 together with the staff and volunteer students working in the university
On February 5-10, the campaign “I am a donor” is being held as part of the “Blood Donation Week”. It is worth noting that this action was organized in order to provide medical assistance to young people suffering from hematological, oncohematological and other difficult-to-treat diseases, to strengthen the prevention of these diseases and to prevent the factors that cause them, and to form feelings of nobility and tolerance in young people. .
“I’m a Donor” charity action was taken into account by the officials of the Jizzakh Regional Blood Transfusion Station. So far, 32 enthusiastic young people and professors have participated in this action. The Charity Campaign will last until February 10.