O‘zbekiston U-22 terma jamoasi Osiyo chempionatida ishtirok etish uchun Tailandga yo‘l oldi
17-26 yanvar kunlari Tailand poytaxti Bangkok shahrida 22 yoshgacha bo‘lgan bokschilar o‘rtasida Osiyo chempionati o‘tkaziladi.
Yodingizda bo‘lsa, ushbu musobaqaning dastlabkisi 2022 yil yanvar oyida Toshkent shahrida o‘tkazilgan va unda bokschilarimiz umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni egallashgandi.
Bugun charm qo‘lqop ustalarimiz musobaqada qatnashish uchun Tailandga jo‘nab ketishdi. 24 nafar sportchi yigit-qizlardan tashkil topgan terma jamoa safida  Jizzax davlat pedagogika universiteti Jismoniy madaniyat fakultetining 4 nafar talabalari  J.Zokirov ,A.Zokirova, N.Uktamova,S.Xusanovalarning borligi ko‘ksimizni faxrga to‘ldiradi.  Sportchi talabalarimiz ushbu nufuzli musobaqada Vatanimiz sharfini ximoya kiladilar. Talabalarimizga omad yor bulsin!

Сборная Узбекистана U-22 отправилась в Таиланд для участия в чемпионате Азии
В сборной также есть студенты JDPU. 17-26 января в столице Таиланда Бангкоке пройдет чемпионат Азии среди боксеров до 22 лет. Если вы помните, первые такие соревнования прошли в Ташкенте в январе 2022 года, и наши боксеры заняли первое место в общекомандном зачете.
Сегодня наши мастера кожаных перчаток отправились в Таиланд для участия в конкурсе. Мы гордимся тем, что 4 студента факультета физической культуры Джизакского государственного педагогического университета (Ж.Зокиров, А.Зокирова, Н.Уктамова, С.Хусанова) входят в состав национальной команды, состоящей из 24 спортсменов. Наши спортсмены-студенты будут защищать честь нашей Родины на этом престижном соревновании. Удачи нашим спортсменам!