O‘zbekiston U-22 terma jamoasi Osiyo chempionatida ishtirok etish uchun Tailandga yo‘l oldi
17-26 yanvar kunlari Tailand poytaxti Bangkok shahrida 22 yoshgacha bo‘lgan bokschilar o‘rtasida Osiyo chempionati o‘tkaziladi.
Yodingizda bo‘lsa, ushbu musobaqaning dastlabkisi 2022 yil yanvar oyida Toshkent shahrida o‘tkazilgan va unda bokschilarimiz umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni egallashgandi.
Bugun charm qo‘lqop ustalarimiz musobaqada qatnashish uchun Tailandga jo‘nab ketishdi. 24 nafar sportchi yigit-qizlardan tashkil topgan terma jamoa safida  Jizzax davlat pedagogika universiteti Jismoniy madaniyat fakultetining 4 nafar talabalari  J.Zokirov ,A.Zokirova, N.Uktamova,S.Xusanovalarning borligi ko‘ksimizni faxrga to‘ldiradi.  Sportchi talabalarimiz ushbu nufuzli musobaqada Vatanimiz sharfini ximoya kiladilar. Talabalarimizga omad yor bulsin!

The U-22 national team of Uzbekistan went to Thailand to participate in the Asian Championship
On January 17-26, the Asian Championship among boxers under the age of 22 will be held in Bangkok, the capital of Thailand.
If you remember, the first of this competition was held in Tashkent in January 2022, and our boxers took the first place in the overall team.
Today, our boxers for Thailand to participate in the competition. The presence of 4 students of the Faculty of Physical Culture of Jizzakh State Pedagogical University J. Zokirov, A. Zokirova, N. Uktamova, S. Khusanova in the national team, which consists of 24 sportsmen and women, fills us with pride. Our student athletes will defend the pride of our country in this prestigious competition. Good luck to our students!