Kerak bo‘lsa jon fido shu xalqim uchun, O‘zbekiston uchun, o‘zbegim uchun.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 30 yilligi  hamda 3-dekabr “Xalqaro nogironlar kuni” munosabati bilan “Kerak bo‘lsa jon fido shu xalqim uchun, O‘zbekiston uchun, o‘zbegim uchun” loyihasi asosida  tadbir o‘tkazildi. Tadbirni Maktabgacha ta’lim fakulteti dekani Z. Yaxshieva ochib berdi.
Tadbir davomida Maktabgacha ta’lim fakultetida tahsil olayotgan nogironligi bor talabalarni hamda 2022-2023 o‘quv yilining o‘tgan davrida ma’naviy-ma’rifiy, ilmiy, sport soxalarida yutuqlarga erishgan talabalar diplom, faxriy yorliq hamda qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.
Tadbirda shuningdek mavzu doirasida professor o‘qiuvchilar tomonidan ma’ruzalar  qilindi. Tadbir so‘ngida talabalar tomonidan badiiy chiqishlar namoyish etildi.

Sacrifice my life if necessary for this nation, for Uzbekistan, for my Uzbeks
On the occasion of the 30th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan and “International Day of Disabled Persons” on December 3, an event was held on the basis of the project “Sacrifice my life if necessary for this nation, for Uzbekistan, for my Uzbeks”. The event was opened by the dean of the Faculty of Pre-School Education Z. Yakshayeva.
During the event, students with disabilities studying at the Faculty of Preschool Education and students who had achievements in the spiritual, educational, scientific and sports fields during the 2022-2023 academic year were awarded with diplomas, certificates of honor and valuable gifts. .
Lectures on the subject were also given by professors at the event. At the end of the event, artistic performances were presented by the students.