Kerak bo‘lsa jon fido shu xalqim uchun, O‘zbekiston uchun, o‘zbegim uchun.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 30 yilligi  hamda 3-dekabr “Xalqaro nogironlar kuni” munosabati bilan “Kerak bo‘lsa jon fido shu xalqim uchun, O‘zbekiston uchun, o‘zbegim uchun” loyihasi asosida  tadbir o‘tkazildi. Tadbirni Maktabgacha ta’lim fakulteti dekani Z. Yaxshieva ochib berdi.
Tadbir davomida Maktabgacha ta’lim fakultetida tahsil olayotgan nogironligi bor talabalarni hamda 2022-2023 o‘quv yilining o‘tgan davrida ma’naviy-ma’rifiy, ilmiy, sport soxalarida yutuqlarga erishgan talabalar diplom, faxriy yorliq hamda qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.
Tadbirda shuningdek mavzu doirasida professor o‘qiuvchilar tomonidan ma’ruzalar  qilindi. Tadbir so‘ngida talabalar tomonidan badiiy chiqishlar namoyish etildi.

Если надо, я отдам свою жизнь за свой народ, за Узбекистан, за своих узбеков
В связи с 30-летием принятия Конституции Республики Узбекистан и 3 декабря «Международным днем ​​инвалидов» было проведено мероприятие на основе проекта «Если надо, я отдам свою жизнь за свой народ, за Узбекистан, за своих узбеков». Мероприятие открыла декан факультета дошкольного образования З.Яхшиева.
В ходе мероприятия студенты с ограниченными возможностями здоровья, обучающиеся на факультете дошкольного образования, а также студентов, добившихся достижений в духовной, образовательной, научной и спортивной сферах в течение 2022-2023 учебного года были награждены дипломами, почетными грамотами и ценными подарками.
На мероприятии также выступили с лекциями профессора и студенты. В завершение мероприятия студенты представили художественные номера.