Davlat rahbari tashabbusi bilan respublikamiz bo‘ylab o‘tkazilayotgan “Madaniyat karvoni” hamda “Ma’naviyat festivali”da har bir hududga 150 nafardan ortiq olimlar, ziyolilar, ijodkorlar, san’at ahli, kinoaktyorlar jalb qilinib, ular eng chekka qishloq, mahallalarda bo‘lib, odamlar bilan yuzma-yuz suhbatlashmoqda.
Ana shunday ezgu  maqsadlarni ko‘zlagan “Madaniyat karvoni” va “Ma’naviyat festivali” i  Jizzax viloyatida ham davom etmoqda. Kuni kecha 10 nafarga yaqin sa’natkorlar, aktyorlar, shoir va yozuvchilar Jizzax davlat pedagogika universitetida mehmon bo‘lishdi. Jizzax davlat pedagogika universitetining professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirokida boshlangan ijodiy uchrashuv davomida  sa’nat ixlosmandlari aktyor va aktrisalar bilan bevosita muloqot qilish imkoniga ega bo‘lishdi. Muloqot davomida sa’natkorlar tomonidan ularni elga tanitgan obrazlardan parchalar mahorat bilan ijro etildi.  Savol javoblar v a ochiq muloqotdan so‘ng sa’natkorlar guruhi talabalar dars jaaryonlarida ishtirok etishdi. Bir dam o‘zlarini talabadek his etgan sa’nat namoyondalari audiotoriyadagi talabalar va ustozlarga  yoshlik va go‘zal xotiralarni taqdim etishgani uchun minnatdorchilik bildirishdi.
“Madaniyat karvoni” hafta davomida jizzaxliklarni xushnud qiladi. Chekka qishloqlarda tuman va shaxarlarda istiqomat qilayotgan yurtdoshlarimiz dardiga malham, xursandchiligiga sherik bo‘lishadi…esda qolar lahzalarni hadiya etishadi…bu esa yurtdoshlarimiz orasida o‘zaro mehr rishtalari bog‘lanishiga, odamlar qalbiga iliqlik olib kirishi  shubhasiz.

Concert programs are organized as part of the “Caravan of Culture”.
At the initiative of the head of state, the “Caravan of Culture” and the “Festival of Spirituality” are being held across the republic. More than 150 scientists, intellectuals, creative people, artists, film actors are involved in each region, and they are visiting the most remote villages and neighborhoods and talking to people face to face.
“Caravan of Culture” and “Festival of Spirituality” which aim at such good goals continue in Jizzakh region. Yesterday, about 10 artists, actors, poets and writers visited Jizzakh State Pedagogical University. During the creative meeting, which began with the participation of professors and students of Jizzakh State Pedagogical University, art lovers had the opportunity to communicate directly with actors and actresses. During the conversation, the artists skillfully performed excerpts from their repertoires. After questions and answers and an open dialogue, a group of artists took part in the students’ lessons. Artists who felt like students for a moment thanked the students and teachers in the auditorium for providing youth and beautiful memories.
“Caravan of Culture” entertains residents of Jizzakh during the week. Our compatriots who live in remote villages, districts and cities share their pains and joys, and give memorable moments as gifts. There is no doubt that this will create bonds of love between our compatriots and bring warmth to people’s hearts.