“Eng yaxshi talaba” ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 21-dekabrdagi “Nogironligi bo‘lgan shaxslarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning bandligiga ko‘maklashish hamda ijtimoiy faolligini yanada oshirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-57 son qarorining 13-bandida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida tashkil etilgan tanlovda salohiyatini namoyish  istagida bo‘lgan 8  nafar imkoniyati cheklanga talaba yoshlar  ishtirok etishdi. Ishchi guruhiga taqdim etilgan hujjatlar asosida  quyidagi natijalar qayd qilindi.
1-o‘rin: Tabiiy fanlar fakulteti 4 kurs talabasi- D.Agzamovaga, 2-o‘rin Boshlang‘ich ta’lim fakulteti 4 kurs talabasi-  H.Aliqulovaga, 3-o‘rin Maktabgacha ta’lim fakulteti 3 kurs talabasi- M.Islomovaga va yana 3-o‘rin: Tarix fakulteti 2 kurs talabasi-  A.Eshmurodovga nasib etdi.Ta’kidlash joiz, Imkoniyati cheklangan talabalar o‘rtasida tashkil etilgan ushbu tanlov shu yildan o‘tkazilishi joriy etildi.

The university stage of the “Best Student” competition was held.
8 disabled students took part in the competition that organized to ensure the performance of the tasks defined in the decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 21, 2021 “On additional measures to provide comprehensive support to persons with disabilities, support their employment and further increase their social activity”. Based on the documents presented to the working group, the following results were noted.
1st place: 4th year student of the Faculty of Natural Sciences – D. Agzamova, 2nd place: 4th year student of the Faculty of Primary Education – H. Alikulova, 3rd place: 3rd year student of the Faculty of Preschool Education – M. Islamova and other 3rd places: 2nd year student of the Faculty of History, A. Eshmurodov. It should be noted that this competition, organized among students with disabilities, was introduced this year.