«Qadring baland bo‘lsin, ona tilim!» shiori ostida tadbir bo‘lib o‘tdi
Til bayrami munosabati bilan Pedagogika va  psixologiya fakulteti, oliygohning Axborot resurs markazi xodimlari, ma’naviyat bo‘limi tomonidan tashkillashtirilgan «Qadring baland bo‘lsin, ona tilim!» shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir avvalida talaba yoshlar o‘zbek tilining xalqimiz ijtimoiy hayotida va xalqaro miqyosdagi obro‘-e’tiborini tubdan oshirish, unib-o‘sib kelayotgan yoshlarimizni vatanparvarlik, milliy an’ana va qadriyatlarga sadoqat, ulug‘ ajdodlarimizning boy merosiga vorislik ruhida tarbiyalash, mamlakatimizda davlat tilini to‘laqonli joriy etishni ta’minlashga qaratilgan qator ishlar amalga oshirilayotgani haqida so‘z yuritishdi.
Mazkur tadbirda o‘zbek tilining jozibadorligi va go‘zalligini tarannum etguchi ijod namunalari  va sahnaviy ko‘rinishlarni ham namoyish etildi.
Til bayrami munosabati bilan tashkil etilgan tadbir “Zakovat” intellektual shousi bilan davom etdi. Talaba yoshlardan iborat 6 ta jamoa til bayrami va o‘zbek tiliga oid qiziqarli savollarga javob topishga harakat qilishdi. To‘plangan ballar natijasiga qarab Pedagogika psixologiya fakultetining Logopediya yo‘nalishi talabalaridan tarkib topgan   “Logopedlar” jamoasi g‘olib deb topildi. Tadbir so‘ngida g‘olib jamoaga va faol ishtirokchilarga faxriy yorliqlar topshirldi.

“May you be praised, my mother tongue!” the event was held under the slogan
On the occasion of the language holiday, “May you be praised, my mother tongue!” at the beginning of the spiritual-educational event under the slogan students and young people to fundamentally increase the prestige of the Uzbek language in the social life of our people and at the international level, to educate our growing youth in the spirit of patriotism, loyalty to national traditions and values, and to inherit the rich heritage of our great ancestors, to make the state language of our country they talked about the fact that a number of works aimed at ensuring full implementation are being carried out.
At this event, creative examples and stage performances celebrating the attractiveness and beauty of the Uzbek language were presented.
The event organized in connection with the language holiday continued with the intellectual show “Zakovat”. 6 teams of young students tried to find answers to interesting questions about the language festival and the Uzbek language. Based on the results of the collected points, the “Speech therapists” team, consisting of students of the speech therapy department of the Faculty of Pedagogical Psychology, was declared the winner. At the end of the event, certificates of honor were awarded to the winning team and active participants.