“Kamyob o‘simlik turlarini tadqiq etishning zamonaviy usullari” mavzusida ilmiy-o‘quv seminar o‘tkazildi
JDPU Biologiya va uni o‘qitish metodikasi kafedrasi O‘zRFA Botanika instituti bilan hamkorlikda “Kamyob o‘simlik turlarini tadqiq etishning zamonaviy usullari” mavzusida ilmiy-o‘quv seminar o‘tkazildi.
Seminarda kafedraning professor-o‘qituvchilari, tayanch doktorantlari, mustaqil tadqiqotchilari, 1-2-bosqich magistrlar, 2-3-bosqich bakalavr talablari va JDPU qoshidagi Sayiljoy akademik litsey, Mirzacho‘l agrosanoat texnikumi talabalari ishtirok etdilar.   Seminarni universitetning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor, dos. G‘.Qodirov ochib berdi.
O‘zRFA Botanika institutining akademik K.Sh. Tojibaev o‘z  ma’ruzasida  hozirgi kundagi botanika fanining yutuqlari, muammolar va ularning yechimlari, OTMdagi bakalavriat va magistratura talabalarining BMI va MDI, (PhD), (DcS) dissertatsiyalari, zamonaviy biologik metodlar qo‘llash borasida so‘z yuritdi. Shuningdek seminar davomida dos. O.Turginov, kichik ilmiy xodimlardan F.Akbarov, S. Po‘latov, I.Jo‘ramirodov, D. Maxmudjanovlar ham aynan shu mavzularda  ma’ruza qilishdi.Mavzu doirasida fikr mulohazalar bildirildi. Takliflar tinglandi.
Bahs, munozaralar asosida o‘tgan seminar Biologiya va uni o‘qitish metodikasi kafedrasining 1-2-bosqich magistrlari, tayanch doktorantlar, mustaqil tadqiqotchilar ishtirokidagi uchrashuv bilan yakunlandi.

A scientific and educational seminar was held on the topic “Modern methods of researching rare plant species”
The Department of Biology and its Teaching Methodology of JSPU, in cooperation with the Institute of Botany of the RFA, held a scientific-educational seminar on the topic “Modern methods of researching rare plant species”.
Professors and teachers of the department, basic doctoral students, independent researchers, 1st-2nd level masters, 2nd-3rd level bachelor’s requirements and students of Sayiljoy Academic Lyceum under JSPU, Mirzachol Agro-Industrial Technical College took part in the seminar. The seminar was opened by G. Kadirov, vice-rector for scientific affairs and innovations of the university.
In his lecture, Academician K.Sh. Tojibaev talked about the achievements of today’s botanical science, problems and their solutions, BMI and MDI, (PhD), (DcS) dissertations of undergraduate and graduate students at the Higher Education Institution, and the use of modern biological methods. z walked. Also during the seminar Assoc. O. Turginov, F. Akbarov, S. Polatov, I. Joramirodov, D. Makhmudjanov from the junior scientific staff also gave lectures on these topics. Opinions were expressed within the topic. Suggestions were heard.
The seminar, held on the basis of debates, ended with a meeting with the participation of 1st-2nd level masters, basic doctoral students, and independent researchers of the Department of Biology and its Teaching Methodology.