Mamarasulova Muqaddas Abulqosim qizi
Chet tillar fakulteti Ingliz tili va adabiyoti yo’nalishi 2-bosqich talabasi. 2021-yil 3-martda O’zbekiston Respublikasi Prezidenti qaroriga binoan “Zulfiya” nomidagi davlat mukofoti bilan taqdirlandi.
Muxtorova Hafiza Ixtiyor qizi
Chet tillar fakulteti Ingliz tili va adabiyoti yo’nalishi 3-bosqich talabasi. 2022-yil 21-may kuni Adiblar xiyobonida «Katta adabiyot bayrami» haftaligi doirasida o’tkazilgan tanlovda faxrli II-o’rinni egalladi va «Ilhom» mukofoti sovrindori bo’ldi.
Navruzova Yelena Pavlovna
Rus tili va adabiyoti fakulteti Rus tili va adabiyoti ta’lim yo’nalishi 3-bosqich talabasi. 2022-yil 27-may kuni «Yangi O’zbekistonni o’zimiz, o’z qo’llarimiz bilan bunyod etamiz!» respublika esselar tanlovi final bosqichida ishtirok etib, «Ona tilim – jon-u dilim» nominatsiyasi bo’yicha g’oliblikni qo’lga kiritdi.
Nodirbek Sharofiddinov
Fizika va texnologik talim fakulteti 3-bosqich talabasi. 2022-yil 19-21 may kunlari bo’lib o’tgan «Mirzo Ulug’bek vorislari» respublika tanlovining final bosqichida onlayn, uy ta’limida o’qiydigan va maktab o’quvchilarga mo’ljallangan elektron darslik loyihasi bilan ishtirok etdi.
Shermuxammadov Sherdil Mamarasul o’g’li
Chet tillar fakulteti 4-bosqich talabasi. 2022-yil 19-21 may kunlari bo’lib o’tgan «Mirzo Ulug’bek vorislari» respublika tanlovining final bosqichida bolalarga tillarni tarjimasiz yangicha metodika yordamida ishoralar yordamida orgatish (robokid) loyihasi bilan ishtirok etdi.
Jumanov Lochinbek Habibullayevich
Chet tillar fakulteti 3-bosqich talabasi. 2022-yil 19-21 may kunlari bo’lib o’tgan «Mirzo Ulug’bek vorislari» respublika tanlovining final bosqichida ikkilamchi suyakdan kalsiyga boy parranda va baliqchilik uchun ozuqa ishlab chiqishga mo’ljallangan dasturi bilan ishtirok etdi.
Tursunboyeva Farangiz Sanjarovna
Rus tili va adabiyoti fakulteti Rus tili va adabiyoti ta’lim yo’nalishi 2-bosqich talabasi. 2022-yil 5-iyun kuni Mustaqil davlatlar hamdoʻstligi miqyosida tashkil etilgan Xalqaro ilmiy-amaliy koʻrik tanlovda «Ilm-fan sohasidagi xizmatlari uchun» esdalik ko’krak nishoni bilan taqdirlandi.
Yaxshiliqova Nargiza Xudoyberdi qizi
Chet tillar fakulteti 2- bosqich talabasi. 2022-yil 5-iyun kuni Mustaqil davlatlar hamdo’stligi miqyosida tashkil etilgan Xalqaro ilmiy-amaliy ko’rik tanlovda «Ilm-fan sohasidagi xizmatlari uchun» esdalik ko’krak nishoni bilan taqdirlandi.

Mamarasulova Muqaddas Abulqosim qizi
Студентка 2 курса факультета иностранных языков, направление «Английский язык и литература». 3 марта 2021 года Указом Президента Республики Узбекистан награждена Государственной премией «Зульфия».
Muxtorova Hafiza Ixtiyor qizi
Студентка 3 курса факультета иностранных языков, направление «Английский язык и литература». 21 мая 2022 года заняла почётное 2‑е место в конкурсе, проведённом в рамках недели «Великого литературного фестиваля» на Аллее писателей, и получила премию «Илхом».
Navruzova Yelena Pavlovna
Студентка 3 курса факультета русского языка и литературы, направление «Русский язык и литература». 27 мая 2022 года участвовала в финальном этапе республиканского конкурса эссе «Построим Новый Узбекистан своими руками!» и стала победителем в номинации «Мой родной язык — моя душа и сердце».
Nodirbek Sharofiddinov
Студент 3 курса факультета физики и технологического образования. 19–21 мая 2022 года участвовал в финальном этапе республиканского конкурса «Наследники Мирзо Улугбека» с проектом электронного учебника, предназначенного для студентов и школьников, обучающихся онлайн и на дому.
Shermuxammadov Sherdil Mamarasul o’g’li
Студент 4 курса факультета иностранных языков. 19–21 мая 2022 года участвовал в финальном этапе республиканского конкурса «Наследники Мирзо Улугбека» с проектом (Robokid), направленным на обучение детей языкам с помощью жестов по инновационной методике без перевода.
Jumanov Lochinbek Habibullayevich
Студент 3 курса факультета иностранных языков. 19–21 мая 2022 года участвовал в финальном этапе республиканского конкурса «Наследники Мирзо Улугбека» с программой, направленной на производство богатых кальцием кормов для птицеводства и рыбного хозяйства из вторичного костного сырья.
Tursunboyeva Farangiz Sanjarovna
Студентка 2 курса факультета русского языка и литературы, направление «Русский язык и литература». 5 июня 2022 года удостоена Памятного знака «За вклад в науку» на Международном научно‑практическом обзорном конкурсе, проведённом в рамках Содружества Независимых Государств.
Yaxshiliqova Nargiza Xudoyberdi qizi
Студентка 2 курса факультета иностранных языков. 5 июня 2022 года удостоена Памятного знака «За вклад в науку» на Международном научно‑практическом обзорном конкурсе, проведённом в рамках Содружества Независимых Государств.