WEBSTER UNIVERSITETI BILAN ONLAYN SEMINAR
2021 yil  25 Mart kuni Jizzax davlat pedagogika institutida Webster Universiteti bilan hamkorlikda  JDPI talabalari uchun “O`zbekistondagi mahalliy hamda xalqaro OTMlarda ta`lim olishning afzalliklari va qiyinchiliklari” mavzusida onlayn seminar tashkillashtirildi. Seminarning asosiy maqsadi Webster Universiteti Magistratura dasturlari, mahalliy hamda xalqaro OTMlarda ta`lim olishning afzalliklari va qiyinchiliklari haqida talabalarga ma`lumot berishdan iborat edi.
Seminarni Jizzax davlat pedagogika instituti  Rektori Sh.S.Sharipov kirish so`zi bilan ochib berdi. Sh.S.Sharipov  o`z nutqida Jizzax davlat pedagogika instituti  xalqaro hamkorlik aloqalari, Webster universiteti bilan kelgusidagi hamkorlik rejalari, hamkorlikdan kutilayotgan natijalar, chet tillarni o`rganishning ahamiyati, xalqaro tajriba almashish va xorij tajribalaridan ta`lim jarayonida  keng foydalanish haqida to`xtalib o`tdi.
Shundan so`ng Webster universiteti rektori Dr.John Greigner va Webster universiteti prorektori Dr. Slobodan Pesic  qutov so`zlari bilan davom ettirishdi.
Seminar davomida Webster universiteti magistratura dasturi koordinatorlari Rohatoy Boltayeva, Oybek Imomov, Madina Rajapova, Sevara Ahmetjanovalar
• MBA – Biznes ma’muriyati magistri;
• MA TESL – Ingliz tilini ikkinchi til sifatida o’qitish bo’yicha magistri;
• MA EDIN – Ta’lim va innovatsiyalar bo’yicha magistri yo`nalishlari bo`yicha taqdimotlar qilishdi.
Seminar so`nggida savol-javoblar tashkillashtirildi va ishtirokchilar o`z fikr-mulohazalari bilan bo`lishishdi.

ONLINE SEMINAR WITH WEBSTER UNIVERSITY
On March 25, 2021, Jizzakh State Pedagogical Institute, in cooperation with Webster University, organized an online seminar for JSPI students on the topic “Advantages and difficulties of studying in local and international HEIs in Uzbekistan”. The main purpose of the seminar was to inform students about Webster University Master’s programs, advantages and difficulties of studying in local and international HEIs.
The Rector of Jizzakh State Pedagogical Institute Sh.S. Sharipov opened the seminar with an introduction. In his speech, Sh.S. Sharipov talked about the international cooperation relations of the Jizzakh State Pedagogical Institute, future cooperation plans with Webster University, the expected results of cooperation, the importance of learning foreign languages, the exchange of international experience and the wide use of foreign experiences in the educational process. After that, Webster University Rector Dr. John Greigner and Webster University Vice Chancellor Dr. Slobodan Pesic continued with farewell words. During the seminar, Webster University master’s program coordinators Rohatoy Boltayeva, Oybek Imomov, Madina Rajapova, Sevara Ahmetjanova demonstrated their presentations.
• MBA – Master of Business Administration;
• MA TESL – Master of Teaching English as a Second Language;
• MA EDIN – Master’s programs in education and innovation.
At the end of the seminar, questions and answers were organized and the participants shared their opinions.