O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining madaniyat, san’at va adabiyot sohalarini yanada rivojlantirish, milliy madaniyatimizni keng targ‘ib etish bo‘yicha belgilangan vazifalari hamda 1-iyun kuni madaniyat va san’at xodimlari bilan uchrashuvda ilgari surilgan tashabbuslar ijrosi doirasida Jizzax viloyati Yunus Rajabiy nomidagi musiqali drama teatrida “San’atimiz sarhadlaridan sadolar” nomli konsert dasturi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti Musiqa ta’limi kafedrasi professor-o‘qituvchilari, iqtidorli talabalari hamda O‘zbekiston davlat filarmoniyasi xonandalari Feruza Baymanova va Qutlug‘ Haydarov ishtirokida tashkil etilgan konsert tomoshabinlarga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.
Jonli ijroda yangragan milliy qo‘shiqlar, katta ashula namunalari, maqom va xalq kuylari hamda raqs chiqishlari san’at ixlosmandlari tomonidan iliq qarshi olindi.
Tadbirda so‘zga chiqqan universitet rektori mazkur konsert mamlakatimizda madaniyat va san’at sohasiga qaratilayotgan yuksak e’tiborning amaliy ifodasi ekanini ta’kidlab, uning tashkilotchilari, ijodkorlari va ishtirokchilariga minnatdorlik bildirdi.
Mazmunan boy va yuksak badiiy saviyada tashkil etilgan konsert dasturi professor-o‘qituvchilar, talabalar hamda barcha san’at muxlislarida unutilmas taassurot qoldirdi.

In line with the tasks set by the President of the Republic of Uzbekistan for the further development of culture, art, and literature, and the widespread promotion of our national culture, as well as the implementation of initiatives put forward during the meeting with cultural and arts workers on June 1, a concert program titled “Echoes from the Frontiers of Our Art” was held at the Yunus Rajabiy Musical Drama Theater in Jizzakh region.
The concert, organized with the participation of professors and teachers from the Music Education Department of the Faculty of Preschool and Primary Education at Jizzakh State Pedagogical University, talented students, as well as singers Feruza Baymanova and Qutlug‘ Haydarov from the Uzbekistan State Philharmonic, brought a joyful mood to the audience.
The national songs, samples of grand songs (katta ashula), maqoms, folk tunes, and dance performances performed live were warmly received by art enthusiasts.
Speaking at the event, the university rector noted that this concert is a practical expression of the high attention being paid to the field of culture and art in our country, and expressed gratitude to its organizers, creators, and participants.
The concert program, rich in content and organized at a high artistic level, left an unforgettable impression on the professors, teachers, students, and all art lovers.