O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining madaniyat, san’at va adabiyot sohalarini yanada rivojlantirish, milliy madaniyatimizni keng targ‘ib etish bo‘yicha belgilangan vazifalari hamda 1-iyun kuni madaniyat va san’at xodimlari bilan uchrashuvda ilgari surilgan tashabbuslar ijrosi doirasida Jizzax viloyati Yunus Rajabiy nomidagi musiqali drama teatrida “San’atimiz sarhadlaridan sadolar” nomli konsert dasturi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti Musiqa ta’limi kafedrasi professor-o‘qituvchilari, iqtidorli talabalari hamda O‘zbekiston davlat filarmoniyasi xonandalari Feruza Baymanova va Qutlug‘ Haydarov ishtirokida tashkil etilgan konsert tomoshabinlarga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.
Jonli ijroda yangragan milliy qo‘shiqlar, katta ashula namunalari, maqom va xalq kuylari hamda raqs chiqishlari san’at ixlosmandlari tomonidan iliq qarshi olindi.
Tadbirda so‘zga chiqqan universitet rektori mazkur konsert mamlakatimizda madaniyat va san’at sohasiga qaratilayotgan yuksak e’tiborning amaliy ifodasi ekanini ta’kidlab, uning tashkilotchilari, ijodkorlari va ishtirokchilariga minnatdorlik bildirdi.
Mazmunan boy va yuksak badiiy saviyada tashkil etilgan konsert dasturi professor-o‘qituvchilar, talabalar hamda barcha san’at muxlislarida unutilmas taassurot qoldirdi.

«Отзвуки нашего искусства» — концертная программа в живом исполнении прошла на высоком уровне
В Джизакском областном музыкально-драматическом театре имени Юнуса Раджаби прошла концертная программа «Отголоски нашего искусства». Мероприятие было организовано в рамках исполнения задач, поставленных Президентом Республики Узбекистан по дальнейшему развитию сфер культуры, искусства и литературы, широкой популяризации нашей национальной культуры, а также инициатив, выдвинутых на встрече с деятелями культуры и искусства 1 июня.
Концерт, организованный с участием профессоров-преподавателей и одаренных студентов кафедры музыкального образования факультета дошкольного и начального образования Джизакского государственного педагогического университета, а также солистов Государственной филармонии Узбекистана Ферузы Баймановой и Кутлуга Хайдарова, подарил зрителям приподнятое настроение.
Исполненные в живом исполнении национальные песни, образцы катта ашула, макомы и народные мелодии, а также танцевальные выступления были тепло встречены поклонниками искусства.
Выступивший на мероприятии ректор университета отметил, что данный концерт является практическим воплощением высокого внимания, уделяемого сфере культуры и искусства в нашей стране, и выразил благодарность его организаторам, творческим работникам и участникам.
Концертная программа, богатая содержанием и организованная на высоком художественном уровне, произвела незабываемое впечатление на профессорско-преподавательский состав, студентов и всех поклонников искусства.