Mazkur tadbir universitet rektori Maqsudjon Yuldashev tashabbusi bilan tashkil etildi.
So‘zga chiqqanlar bu kabi uchrashuvlar yoshlar, ayniqsa iqtidorli qizlar uchun muhim motivatsiya manbai ekanini ta’kidlab, bunday muloqotlar davom ettirilishini qayd etdilar.
Davra suhbatida respublikamizning turli hududlaridan 2025–2026-yillarda Zulfiya davlat mukofotiga sazovor bo‘lgan 11 nafar qizlar ishtirok etdi. Ular o‘z muvaffaqiyat yo‘li va hayotiy tajribalari bilan o‘rtoqlashib, talabalarning savollariga batafsil javob berdilar.
Universitet Madaniyat saroyida o‘tkazilgan davra suhbatida viloyat hokimi o‘rinbosari Gulnora Normurodova ishtirok etib, tadbirni mazmunli fikrlar bilan davom ettirdi.
Uchrashuv doirasida Zulfiya mukofoti sohibasi Mehribon Abdurazzoqova tomonidan Zulfiya she’ri asosida yaratilgan “Bu bog‘lar” qo‘shig‘i ijro etilib, barcha ishtirokchilarda chuqur taassurot qoldirdi.

Выступившие отметили, что подобные встречи служат важным источником мотивации для молодёжи, в особенности для одарённых девушек, и подчеркнули, что такие диалоги будут продолжены.
В беседе приняли участие 11 девушек из разных регионов нашей республики, удостоенных Государственной премии имени Зульфии в 2025–2026 годах. Они поделились своим путём к успеху и жизненным опытом, а также подробно ответили на вопросы студентов.
В Дворце культуры университета состоялась беседа, в которой приняла участие заместитель хокима области Гульнора Нормуродова и выступила с содержательной речью.
В рамках встречи лауреат премии имени Зульфии Мехрибон Абдураззокова исполнила песню «Бу боғлар» («Эти сады»), созданную на стихи Зульфии, что произвело глубокое впечатление на всех участников.
Стоит отметить, что на сегодняшний день 36 девушек из Джизакской области были удостоены Государственной премии имени Зульфии, 10 из них являются выпускницами данного университета.